NOWE TARGI TURYSTYCZNE W WARSZAWIE

Na przyszły rok zaplanowano targi turystyczne, których organizatorem będzie Grupa MTP i Polska Izba Turystyki. W dniu 28 kwietnia, podczas Spotkania Liderów Turystyki w redakcji turystyka.rp.pl został podpisany list intencyjny w tej sprawie.

„Na mapę świata szybko po pandemii wracają renomowane imprezy turystyczne. Tylko Warszawa pozostaje trzeci rok na tej mapie białą plamą” – tłumaczy Paweł Niewiadomski, prezes zarządu Polskiej Izby Turystyki.

„Nie ma powodu, aby stolica dużego, obdarzonego wspaniałą przyrodą, zabytkami, folklorem i kuchnią – żeby wymienić tylko najważniejsze atuty – kraju, pozostawała na uboczu. Duże, dobrze zorganizowane targi, skupiające najciekawszych wystawców z kraju i z zagranicy nam się po prostu – cytując klasyka – należą” – dodaje.

Dlatego Polska Izba Turystyki razem z Grupą MTP, organizatorem imprez targowych w Polsce, i w Warszawie podjęła decyzję o zorganizowaniu targów turystycznych. Pierwsza edycja ma odbyć się w przyszłym roku w Pałacu Kultury i Nauki. Nowym targom, które choć nie mają jeszcze nazwy, towarzyszyć ma konferencja poświęcona turystyce i specjalny program wydarzeń.

„Z powodzeniem organizujemy od lat w Poznaniu targi Tour Salon. Dzięki temu doświadczeniu i współpracy z PIT jesteśmy w stanie zorganizować w Warszawie największą branżową imprezę w Polsce, która zintegruje wciąż rozdrobnioną branżę turystyczną w Polsce i ją wzmocni” – mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Wzmocnienie jest potrzebne, ponieważ turystyka jest jedną z branż najbardziej dotkniętą przez pandemię. Teraz boryka się z kolejnymi problemami – wojną toczącą się za naszą granicą oraz inflacją, która sprawia, że wiele osób rezygnuje z dalekich wyjazdów.

Źródło: PIT / Zdjęcie: Piotr Pasieczny