NOWI CZŁONKOWIE MROT

Z przyjemnością witamy w gronie Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej 4 nowych członków. Niezwykle cieszymy się, że nawet w tych trudnych czasach pandemii MROT powiększa swoje szeregi, co świadczy o wysokiej ocenie naszej działalności. W nowym sezonie mamy nadzieję na realizację wielu wspólnych, ciekawych projektów. W jedności siła!

Nowi członkowie MROT to:

Biuro Podróży AB Poland Travel

AB Poland Travel jest organizatorem turystki oraz DMC (Destination Managment Company) z siedzibą w Warszawie. Specjalizuje się w obsłudze turystów zagranicznych i polskich, zarowno grup jak i osób indywidualnych w Polsce i Europie Środkowej. Od roku 2016 biuro jest wyróżniane przez portal Tripadvisor tytułem Certificate of Excellence (od 2020 r. Traveller’s Choice), który otrzymuje jedynie 10% biur podróży na świecie.

Misją AB Poland Travel jest promocja Polski za granicą, organizacja wspaniałych wydarzeń dla gości z całego świata oraz wycieczek po Polsce na najwyższym poziomie.

Biuro podróży Pitur – Piotr Kociszewski

Buro Podróży PITUR jest firmą specjalizującą się w organizacji imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla zróżnicowanych grup odbiorców. Biuro specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji oferty turystycznej dla każdego Klienta, który ceni przede wszystkim jakość, wysoki standard usług, odpowiedni poziom merytoryczny i fachową realizację programu.

Niezwykle ciekawym elementem w funkcjonowaniu biura jest organizacja i obsługa imprez dla seniorów, co często przysparza właścicielowi wielu niesamowitych emocji i pozytywnych doświadczeń.

Fundacja na rzecz Promocji Turystyki Aktywnej

Powstała z inicjatywy Agencji Eventowej Everal. Jej celem jest promocja turystyki aktywnej oraz propagowanie bezpiecznych podróży i wypoczynku. Fundacja dąży to tego, aby uświadomić możliwie szerokiemu gronu odbiorców, że aktywna turystyka jest dostępna dla wszystkich, jej uprawianie jest proste i szeroko dostępne.

Do podstawowych celów statutowych i działań Fundacji należy organizacja imprez i wydarzeń promujących aktywną turystykę dzieci, młodzieży i dorosłych, działania edukacyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz w trakcie wypoczynku.

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Państwowe Muzeum Etnograficzne to przestrzeń, w której dorobek kultury światowej spotyka się z indywidualną wrażliwością, stając się inspiracją do odkrywania piękna tkwiącego w różnorodności.

W nowocześnie urządzonych wnętrzach prezentowane są wystawy stałe i czasowe o interdyscyplinarnym charakterze i zróżnicowanej tematyce. Autonomiczną strukturą instytucji poświęconą najmłodszym jest Muzeum dla Dzieci, w którym można wszystkiego dotknąć. W muzeum działa również biblioteka oraz skłaniające do refleksji kino Antropos z niekonwencjonalnym repertuarem. W kawiarni Bílý Koníček przy dobrej kawie można także zapoznać się z ofertą księgarni i sklepu.

Oprócz tego w muzeum odbywają się targi, wydarzenia specjalne, spotkania autorskie, warsztaty i seminaria. W różnorodnej formie muzeum zachęca więc do aktywnego uczestnictwa w kulturze – zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.

Misją muzeum jest kolekcjonowanie różnorodności i bogactwa kultur całego świata oraz prezentowanie ich wartości jako dobra ogólnonarodowego, tym samym przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa otwartego.

Organizatorem Państwowego Muzeum Etnograficznego jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zdjęcie: Walne zebranie MROT w 2019 roku / Archiwum MROT