PIERWSZE KIERUNKI Z LOTNISKA WARSZAWA-RADOM

Za około pół roku uruchomione zostanie najnowsze polskie lotnisko – Lotnisko Warszawa-Radom. Ekipy budowlane uwijają się, aby dotrzymać wszystkich terminów zaplanowanych w harmonogramie inwestycji. Pod koniec sierpnia odebrany został już terminal lotniska, już wkrótce będą mogli tam wejść najemcy, którzy będą wyposażać sklepy i restauracje. Na ukończeniu jest też droga startowa – zgodnie z przewidywaniami, po akceptacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego, już na przełomie października i listopada będą mogły z niej korzystać samoloty 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego.

Lotnisko Warszawa-Radom zaplanowane jest przede wszystkim do podróży wakacyjnych i niskokosztowych, choć pierwszą linią, która ogłosiła rejsy z tego portu jest PLL LOT. Narodowy przewoźnik opublikował 28 września swoją siatkę połączeń z Radomia. W podróż biznesową, na urlop czy zwiedzanie europejskich stolic podróżnych zabiorą Boeingi 737-800. Pierwsze rejsy zaplanowane są na koniec kwietnia 2023 roku. Rejsy będą wykonywane według poniższego rozkładu:

– Warszawa Radom – Paryż CDG: wylot 20:15, przylot 22:45 we wtorki, piątki i niedziele,
– Paryż CDG – Warszawa Radom: wylot 19:45, przylot 22:00 w poniedziałki, czwartki i soboty,

– Warszawa Radom – Kopenhaga: wylot 7:50, przylot 9:30 we wtorki, piątki i wybrane niedziele,
– Kopenhaga – Warszawa Radom: wylot 10:30, powrót 15:40 we wtorki, piątki i wybrane niedziele,

– Warszawa-Radom – Rzym: wylot 13:30, przylot 15:40 we wtorki, piątki i niedziele,
– Rzym – Warszawa Radom: wylot 16:40, przylot 18:50 we wtorki piątki i niedziele.

 

Do stolicy Francji dolecimy w 2,5 godziny, rejs do Kopenhagi potrwa 1,40 godziny, zaś do Rzymu dostaniemy się w nieco ponad dwie godziny.

Ofertę urlopową zaprezentowały też już biura podróży. W przyszłe wakacje klienci Biura Podróży Itaka po raz pierwszy będą mieli możliwość podróżować na wypoczynek z Lotniska Warszawa-Radom. Oferta Biura jest już dostępna w systemie rezerwacyjnym.

Pasażerowie będą mogli wybrać Antalię (trzy razy w tygodniu), Mars Alam, Kos i Heraklion, Burgas i Warnę, Palmę de Mallorca i Tiranę. Łącznie z radomskiego lotniska będzie realizowanych 10 rejsów tygodniowo do miejsc z oferty Biura Podróży Itaka. Na Bułgarię postawiło również Biuro Podróży Nekera, która oferuje swoim klientom podróże do Burgas.

Ruch na Lotnisku Chopina stale rośnie – do września 2022 odbudował się na poziomie 85 proc. wyników z 2019 roku. Rozpoczęcie działalności Lotniska Warszawa-Radom jest konieczne, aby odciążyć stołeczny port, przejąć część ruchu czarterowego. Przewoźników skłoni do tego nowoczesna infrastruktura, niższe opłaty lotniskowe oraz możliwość dotarcia nie tylko do klientów z Warszawy czy Radomia, ale także z rejonu południowej części województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego, czy lubelskiego. Radomski port będzie gotowy obsługiwać samoloty z rodziny A320 i B737, ale także większe – nawet B787. Otwarcie lotniska zaplanowane jest na przełom marca i kwietnia 2023, czyli na start lotniczego sezonu „Lato”.

 

Źródło: www.WaszaTurystyka.pl / Zdjęcia: Dariusz Kłosiński