PŁOCK STOLICĄ KULTURY MAZOWSZA 2022

Płock ponownie stolicą! Tym razem Stolicą Kultury Mazowsza . Miasto – jako kulturalny gospodarz regionu – przygotowało liczne atrakcje dla odwiedzających.

Międzynarodowy Festiwal Płockie Koncerty Organowe, AlterStacja – dla fanów muzyki alternatywnej, Kawiarnia Jazzowa 2022, Jarmark Tumski, Forum Kultury Mazowsza czy spotkania dla najmłodszych „Wędrówki po pięciolinii” to niektóre z atrakcyjnego i różnorodnego programu wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w Płocku w ramach projektu „Stolica Kultury Mazowsza 2022 roku”. Miasto otrzyma na ten cel wsparcie od samorządu Mazowsza w wysokości 100 tys. zł.

W rywalizacji z Radomiem i powiatem pruszkowskim to właśnie Płock większością głosów kapituły zdobył zaszczytny tytuł Stolicy Kultury Mazowsza 2022 r. Mieszkańcy będą mogli wybierać pośród bogatej oferty kalendarza wypełnionego festiwalami, koncertami, konkursami, wystawami, seminariami czy też warsztatami, które odbędą się w tym roku w Płocku.

Symboliczny klucz na ręce Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego przekazali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz dotychczasowi gospodarze – przedstawiciele powiatu mińskiego: starosta Antoni Tarczyński oraz wicestarosta Witold Kikolski.

Jak zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk to właśnie bogaty i różnorodny repertuar wydarzeń kulturalnych zapewnił miastu Płock zwycięstwo w konkursie na Stolicę Kultury Mazowsza w 2022 roku.

– Ten projekt to szansa dla powiatów, gmin i miast na autopromocję i pokazanie potencjału kulturalnego. To również okazja do aktywności organizacji pozarządowych, stowarzyszeń czy regionalistów, a także integracji dla całej społeczności biorącej udział w projekcie. A dla wszystkich mieszkańców możliwość wzięcia udziału w licznych imprezach kulturalnych i ciekawych spotkaniach.

Inaugurację wydarzenia uświetnił koncert znanego i uznanego basisty i kontrabasisty jazzowego Wojtka Mazolewskiego w ramach projektu „Kawiarnia Jazzowa”. Artysta zaprezentował materiał ze swojego nowego krążka – Yugen.

Warto śledzić stronę internetową Miasta Płock oraz media społecznościowe, aby być na bieżąco z aktualnymi informacjami na temat zbliżających się wydarzeń.

Źródło: Mazovia.pl / Zdjęcie: Archiwum UMWM