POLSKA EKSPOZYCJA NA ITB BERLIN 2023

Po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19 branża turystyczna spotka się ponownie w realu podczas największych turystycznych targów na świecie – ITB Berlin 2023. Na targach nie zabraknie również Polski. Nasz kraj zaprezentuje się w zupełnie nowej formule.

Zmiana formuły wynika z decyzji organizatorów ITB. Tegoroczna edycja odbędzie się bowiem w formule B2B. Oznacza to, że będzie to wyłącznie spotkanie dla branży turystycznej. Zrezygnowano z tradycyjnych wcześniej weekendowych dni dla publiczności i skrócono czas trwania targów do 3 dni.

Polskie stoisko narodowe znajdzie się w nowym pawilonie Hub 27 (pomiędzy pawilonem 1 a 27). Będzie miało powierzchnię 500 metrów kwadratowych. Polska Organizacja Turystyczna już w listopadzie przedstawiła ofertę uczestnictwa dla ROT, branży turystycznej, JST oraz innych organizacji turystycznych.

Motywem przewodnim tegorocznych prezentacji będą Igrzyska Europejskie w Krakowie oraz turystyka aktywna. POT planuje udział ok. 40 wystawców. Będą to przede wszystkim wystawcy branżowi. Niektóre ROT-y zrezygnują z własnej prezentacji i będą reprezentowane przez regionalne podmioty turystyczne.

Zmiana formuły sprawiła, że nad uczestnictwem zaczęły zastanawiać się samorządy. Dotyczy to zwłaszcza gmin i regionów zachodniej części kraju, dla której rynek niemiecki – szczególnie berliński – jest istotny. Samorządy i organizacje turystyczne przygotowywały się na dni dla mieszkańców aglomeracji berlińskiej. Rezygnacja z tych dni postawiła pytanie o sens uczestnictwa. Tym bardziej, że POT wymaga od wystawców posiadania strony internetowej w języku niemieckim. W przypadku JST i organizacji turystycznych zamiennikiem może być katalog produktowy w tym języku.

Wszystko wskazuje na to, że wśród tegorocznych wystawców polskiego stoiska narodowego znajdą się podmioty posiadające realną ofertę turystyczną. Promocja walorów i atrakcji turystycznych podczas berlińskich targów stała się przeszłością.

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin 2023 odbędą się w dniach 7-9 marca 2023 r.

 

Zdjęcia prezentują polskie stoisko na ITB Berlin 2019.

Źródło: Berlin Messe GmbH, TTG.com.pl
Zdjęcia: Press kit ITB Berlin Messe GmbH