POLSKA NA PIERWSZYM MIEJSCU WŚRÓD KIERUNKÓW ZWIEDZANIA W 2023 ROKU

Polska znalazła się na pierwszym miejscu listy kierunków turystycznych wartych odwiedzenia w 2023 r., która została opracowana przez amerykańską stację CNN. Powód? Solidarność, jaką nasz kraj okazał Ukrainie zaatakowanej przez Rosję.

„Powodem, dla którego powinieneś odwiedzić Polskę w 2023 roku, nie jest szansa na pobyt w miejscu odpowiednim dla rodziny królewskiej. Powodem jest okazanie solidarności z krajem, który z kolei okazał solidarność narodowi ukraińskiemu” – napisano w uzasadnieniu przygotowanym przez redakcję CNN Travel.

Redakcja w uzasadnieniu napisała, że Polska przyjęła więcej ukraińskich uchodźców niż jakiekolwiek inne państwo, a wojna tocząca się za wschodnią granicą chwilowo zmniejszyła liczbę turystów odwiedzających nasz kraj.

„Niezależnie od tego, czy masz ochotę na warszawski pałac, wypad do miast takich jak Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Poznań – setki kilometrów od granicy z Ukrainą – czy też na ucieczkę od wszystkiego w lasy, jeziora, góry i na wieś – teraz masz okazję zrobić poprzez ten urlop coś dobrego” – podkreślono.

Razem Polską w pierwszej trójce rankingu CNN znalazł się stan Australia Zachodnia i brytyjski Liverpool. Kolejne miejsca zajęły: amerykańskie miasto Charleston w Karolinie Południowej, Wilno, Fidżi, brazylijskie miasto Manaus, Saloniki, Rwanda i Goeteborg, który zamyka pierwszą dziesiątkę.

Źródło: CNN Travel / Zdjęcie: Unsplash