PREFERENCJE PODCZAS ŚWIĄTECZNYCH WYJAZDÓW

Do ciepłych krajów, ale też w Polskę, raczej na tydzień i w gronie najbliższych – Wielkanoc to dla Polaków okazja do odpoczynku w pięknym otoczeniu, najlepiej nad morzem, na przykład Śródziemnym. W tym roku Wielkanoc przypada na kwiecień, a to czas, kiedy nad Morzem Śródziemnym pogoda coraz bardziej rozpieszcza temperaturami i gorącym słońcem. I właśnie piękna aura, ale też wizja spędzenia świąt bez potrzeby ich samodzielnego przygotowywania to powody, dla których wielu Polaków wyjedzie w tym czasie za granicę.

W TOP 10 pojawia się także Polska, do której oferta została poszerzona przez organizatorów w czasie pandemii. Obecnie, choć przed turystami otworem stoją właściwie już wszystkie kierunki świata, zainteresowanie podróżami krajowymi nadal jest widoczne. Wielkanoc to czas, kiedy klienci jeżdżą zarówno nad morze, jak i w góry.

Analiza danych sprzedażowych pokazuje również, że większość wyjazdów na Wielkanoc to pobyty siedmiodniowe, te na 3-6 dni stanowią 23 proc. rezerwacji. To potwierdza, że dla wielu osób święta są kolejną okazją do spędzania tradycyjnego tygodniowego urlopu, natomiast na krótszą opcję decyduje się prawie co czwarty klient Wakacje.pl.

Widać też znaczącą przewagę wyżywienia all inclusive nad dwoma posiłkami – podczas gdy z tej pierwszej opcji korzysta 65 proc. klientów Wakacje.pl podróżujących na Wielkanoc, to z tej drugiej 21 proc. To pokazuje, że struktura wyjazdów jest w tym czasie nieco inna niż w okresie wakacji letnich, kiedy na formułę „wszystko w cenie” decyduje się około 90 proc. klientów. Jest to związane z tym, że wówczas wiele osób spędza urlop stacjonarnie w hotelu, wybierając się ewentualnie na wycieczki fakultatywne. Wiosną, kiedy temperatura wody może jeszcze nie zachęcać do kąpieli, chętniej wychodzimy poza obiekt i korzystamy z atrakcji, jakich możemy doświadczyć w odwiedzanym miejscu.

Wielkanoc to dla branży turystycznej, po feriach zimowych, drugi okres wzmożonego ruchu w ciągu roku, do którego przygotowuje się przez kilka miesięcy. Dla klientów to jeden z tych momentów, kiedy można się zatrzymać i spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. Niektórzy decydują się spędzić go w podróży, a taki wyjazd, poza czasem odpoczynku, jest też dobrą okazją by zobaczyć, jak Wielkanoc obchodzona jest w innych krajach. To ciekawe doświadczenie, z którego coraz chętniej korzystamy.

Źródło i grafiki: Wakacje.pl / Zdjęcie tytułowe: Pixabay