PRESS TOUR – NADBUŻAŃSKA KRAINA SPOKOJU

W pełni sezonu turystycznego, 27 lipca br. Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Lokalną Organizacją Turystyczną „LOT Nad Bugiem” oraz Lokalną Grupą Działania „Tygiel Doliny Bugu” zorganizowała dziennikarski Press Tour na wschodnie Mazowsze pod nazwą „Nadbużańska Kraina Spokoju”.

Podczas wyprawy zaprezentowano niezwykle atrakcyjne rejony wschodniego Mazowsza, które najkrócej można opisać 3 hasłami: Rzeka Bug, Spokój i Przyroda, Wielokulturowość.

Po wstępnej konferencji prasowej w Dworze Zaścianek w Borsukach, gdzie organizatorzy i partnerzy projektu zaprezentowali turystyczne atuty regionu oraz odpowiedzieli na liczne pytania dziennikarzy i blogerów, ugoszczono grupę doskonałym śniadaniem z iście wschodnią gościnnością.

Dalej na trasie dziennikarskiej wyprawy znalazły się:
– Dwór Zaścianek / Borsuki
– Impresja / Borsuki
– Ośrodek Szkoleniowo-wypoczynkowy „AS” / Hołowczyce
– Dwór w Zabużu / Zabuże
– Scheda Podlaska / Mieżwice
– Makieta pocisku V2 / Sarnaki
– Zakamarek Klimczyce / Klimczyce
– Wieża widokowa / Laskowice
– Pałac w Korczewie / Korczew

Wszyscy uczestnicy press tour’u byli zaskoczeni i zauroczeni bogactwem propozycji wypoczynku i atrakcjami przygotowanymi na trasie: począwszy od pięknych widoków, bogactwa natury i przyrody, poprzez ciekawostki turystyczne, historyczną spuściznę wielu narodów, idącą za tym wyśmienitą, zróżnicowaną kuchnię aż po wyjątkową gościnność żyjących tu ludzi. Wszyscy stwierdzili, że muszą tu koniecznie powrócić, ale na dłużej i w ramach swoich urlopów, bo w takich miejscach rytm życia zwalnia i dopiero wtedy można prawdziwie wypocząć i zregenerować się.

Świat mediów reprezentowało 17 dziennikarzy prasy, radia i Internetu reprezentujących tytuły ogólnopolskie i lokalne specjalizujące się w tematyce turystycznej i lifestylowej:
– Agencja Fotograficzna Luxmedia
– Do Rzeczy
– Gazeta.pl / Nie tylko na weekend
– Jack Recommends
– Katolickie Radio Podlasie
– Magazyn Świat
– Moda na Mazowsze
– Podlasie24
– Radio Eska – Siedlce
– Radio Kolor
– Radio Spacja – Podróże Roderyka
– Rynek Turystyczny
– Słowo Podlasia – Łosice
– Tygodnik Siedlecki
– Wasza Turystyka
– Wiadomości Turystyczne

Press Tour „Nadbużańska Kraina Spokoju” jest częścią kampanii promocyjnej #NadbużańskaKrainaSpokoju organizowanej przez MROT, której efekty można znaleźć w Internecie pod ww. hasztagiem. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi miejscami na wschodnim Mazowszu i do odwiedzenia tego wyjątkowego regionu.