PROMOCJA POLSKI PODCZAS TARGÓW ITB

Dwupoziomowe stoisko i sześć województw

Po raz pierwszy Polska Organizacja Turystyczna będzie prezentować się na targach w nowym HUBie 27. Na wspólnym stoisku 105 znajdzie się sześć województw, w tym Małopolska jako współgospodarz Igrzysk Europejskich, a także województwa warmińsko-mazurskie, dolnośląskie, wielkopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Ponadto reprezentowanych będzie kilka dużych miast, takich jak Warszawa, Łódź i Gdańsk. Na stoisku polskim wystawią się też touroperatorzy.

Po raz pierwszy też stoisko Polski będzie rozciągało się na dwóch poziomach. Na górnym poziomie znajdą się sale konferencyjne i VIP, a na dolnym powierzchnia wystawiennicza ze stoiskami, stołami i dużym ekranem. W ten sposób Polska chce uwzględnić zmieniony profil ITB, które pierwszy raz mają charakter wyłącznie targowy.

Oprócz promocji turystyki aktywnej, Polska będzie promowała również oferty kulinarne, wycieczki miejskie i kulturalne. Rafał Szmytke ma nadzieję, że ITB Berlin ożywi turystykę przyjazdową po pandemii koronawirusa. Rynek niemiecki jest nadal najważniejszym rynkiem przyjazdowym dla Polski.

 

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna, ZOPOT, www.WaszaTurystyka.pl   /  Zdjęcie: archiwum ZOPOT