RAJD MOTOCYKLOWY INDUSTRIALNE MAZOWSZE

Już 22 sierpnia br. Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza na kolejny rajd motocyklowy, podczas którego ponad 100 motocyklistów wyruszy na wyprawę pod hasłem „Industrialne Mazowsze”. Prawie 200-kilometrowa trasa rajdu wiedzie śladem najciekawszych zabytków przemysłowych regionu startując z Toru Modlin i prowadząc dalej poprzez m.in. Sochaczew, Żyrardów i Pruszków do Warszawy. W trakcie wyprawy przewidziana jest również przerwa regeneracyjna z krzepiącą konsumpcją.

W programie rajdu znajduje się zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, przejazd przez osadę fabryczną w Żyrardowie, wizyta w Muzeum Figur Stalowych w Pruszkowie a dla chętnych także odwiedzenie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Specjalnie dla uczestników rajdu przygotowany będzie piknik połączony ze spacerem wśród winorośli w Winnicy Dwórzno. Finałem wyprawy będzie zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W rajdzie mogą uczestniczyć miłośnicy podróżowania mechanicznymi rumakami, którzy legitymują się odpowiednim poziomem doświadczenia w prowadzeniu motocykla. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Link do zapisów: https://forms.gle/6zFMgAV2NX9trjPN8

Celem rajdu jest promocja atrakcji Mazowsza i prezentacja potencjału regionu miłośnikom turystyki motocyklowej. W przygotowaniu i realizacji rajdu pomagają m.in. portal internetowy Ścigacz, miasto Żyrardów, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego – Mazowsze serce Polski, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie, witryna społeczno-kulturalna Dzieje się na Mazowszu.

Dla wszystkich uczestników rajdu przygotowano specjalny „Przewodnik motocyklowy Industrialne Mazowsze” w wersji książkowej, który dostępny jest również dla wszystkich motofanów w wersji PDF do pobrania pod linkiem: https://www.mrot.pl/wp-content/uploads/2021/08/mazowsze-motor.zip

Organizatorami rajdu motocyklowego „Industrialne Mazowsze” są Tor Modlin i Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna. Patronatem medialnym objęli akcję Telewizja Polska TVP3 – Warszawa i portal Scigacz.pl. Patronatem honorowym objął wydarzenie Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik.

Szerokości! I do zobaczenia na szosach Mazowsza.