ROZPOCZYNAMY MAZO CZAS

W dniu 9 maja na uroczej Praskiej Plaży Miejskiej nad Wisłą w Warszawie na pokładzie Info-Barki odbyła się konferencja prasowa inaugurująca otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu.

Mazowsze jest piękne, ciekawe i różnorodne. To idealne miejsce do aktywnych wycieczek pieszych, rowerowych, wodnych czy kajakowych oraz odpoczynku w rytmie slow. Pełne wspaniałych regionalnych potraw, z bogatą i zróżnicowaną ofertą noclegową. Bogate w muzea, zamki, skanseny oraz wciągające legendy. Mazowsze jest dla każdego, ponieważ tutaj wszyscy znajdą coś dla siebie. Dziś na pokładzie statku „Info Barka” w Warszawie oficjalnie otworzyliśmy sezon turystyczny na Mazowszu. Zachęcamy do zwiedzania naszego województwa!

„Mieszkamy w wyjątkowym regionie, gdzie na wyciągnięcie ręki mamy wspaniałą przyrodę, niezwykłe zabytki czy atrakcje na skalę Europy – zaznacza Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. – Rolą samorządu jest nie tylko promocja tego niezwykłego miejsca, jakim jest Mazowsze, lecz także troska o jego rozwój”.

Badania dotyczące ruchu turystycznego w województwie mazowieckim potwierdzają, że po 2019 roku liczba osób odwiedzających nasz regon stale rośnie. W poprzednim roku wynik zbliżył się do najwyższych w ostatnich latach. W tym roku liczymy na turystyczny rekord.

Poniżej lista dziesięciu najpopularniejszych atrakcji turystycznych oraz najchętniej odwiedzanych miejscowości na Mazowszu:

Podczas dzisiejszej konferencji zaprezentowano najnowszy spot, który w tym roku będzie promował województwo mazowieckie, przewodnik „Industrialne Mazowsze” oraz nowy portal turystyczny www.mazowsze.travel:

– Ten sezon turystyczny zaczynamy premierą dwóch projektów – informuje Izabela Stelmańska Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki ds. Turystyki i Promocji. – Przede wszystkim udostępniamy użytkownikom nowy serwis turystyczny www.mazowsze.travel. Oddajemy też w ręce użytkowników papierową i cyfrową wersję naszego najnowszego przewodnika „Industrialne Mazowsze”, w którym opisujemy Mazowsze mniej oczywiste.

Przewodnik „Industrialne Mazowsze” to zaproszenie do 2 podróży po Mazowszu: jednej w czasie i drugiej, rzeczywistej. To fascynujące wyprawy po atrakcjach stanowiących dowód technicznego geniuszu i pasji naszych przodków, nie tylko dla wielbicieli techniki. To książka dla każdego – zachęca Dorota Zbińkowska, Dyrektor Biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

„Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu” to cykl czterech konferencji prasowych, którymi oficjalnie rozpoczynamy sezon podróżniczy. Każde wydarzenie odbywa się w innym mieście. Wydarzenie w Warszawie pokazało piękno tego miasta, rzeki Wisły oraz zachwycające widoki, które można podziwiać z Praskiej Plaży Miejskiej.

Jak sami Państwo się przekonali, na Mazowszu mamy się czym chwalić i mamy gdzie zapraszać turystów. Dlatego zachęcamy do wspólnego promowania województwa mazowieckiego i lokalnej turystyki. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom w tym roku pobijemy rekord ruchu turystycznego.

Inspiracji do podróży po Mazowszu dostarczają ModaNaMazowsze.pl oraz Mazowsze.Travel