RUSZA NABÓR DO KONKURSU EDEN 2023

Komisja Europejska ogłosiła konkurs „European Destination of Excellence – EDEN 2023”. Inicjatywa ta nagradza najlepsze osiągnięcia w zakresie zrównoważonej turystyki i praktyk związanych z zieloną transformacją w mniejszych ośrodkach turystycznych w całej Europie.

Konkurs EDEN to inicjatywa UE realizowana przez Komisję Europejską. W jej ramach wyróżniane i nagradzane są mniejsze ośrodki turystyczne, które stosują skuteczne strategie pobudzania zrównoważonej turystyki poprzez praktyki związane z zieloną transformacją. Konkurs promuje rozwój zrównoważonych kierunków turystycznych, które przynoszą korzyści gospodarce, planecie i ludziom.

Aby ubiegać się o tytuł European Destination of Excellence w 2023 r., destynacje powinny wykazać się najlepszymi praktykami w zakresie zrównoważonej turystyki i zielonej transformacji. Konkurs obejmuje kraje UE i kraje spoza UE uczestniczące w programie COSME. Najpierw zgłoszenia oceni panel niezależnych ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju. Do drugiego etapu przejdą trzy miejsca, które dostaną szansę zaprezentowania swoich kandydatur przed europejskim Jury. Jury wybierze jednego zwycięzcę – Europejską Destynację Doskonałości 2023, która zostanie ogłoszona w listopadzie 2022 roku.

Termin zgłoszeń upływa 1 czerwca 2022 roku o godzinie 17 czasu środkowoeuropejskiego. Do zgłoszenia kandydatury niezbędna jest rejestracja na stronie www.eden2023.dryfta.com

Źródło: KE / Zdjęcie: Pixabay