RUSZA NABÓR DO KONKURSU NA NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY

Polska Organizacja Turystyczna ogłasza rozpoczęcie naboru do jubileuszowej XX edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Konkurs jest realizowany we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi. Etap regionalny potrwa do 22 września, a laureatów poznamy podczas gali pod koniec listopada 2023 roku.

Polska Organizacja Turystyczna wraz z regionalnymi organizacjami turystycznymi od 20 lat realizuje konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, którego celem jest podnoszenie jakości oraz konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie atrakcyjnych i innowacyjnych produktów turystycznych.

Certyfikaty POT przyznawane są produktom turystycznym, które należą do jednej z następujących kategorii: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

„Tegoroczna edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT jest o tyle wyjątkowa, że świętujemy jubileusz jego 20-lecia. Przez te dwie dekady katalog miejsc wyróżniających się pod względem jakości i atrakcyjności stale poszerzał się o nowe, dopasowane do potrzeb oraz oczekiwań turystów produkty. Laureaci konkursu poprzez wsparcie promocyjne podnoszą konkurencyjność i przyczyniają się do kreowania nowych sposobów na spędzenie wolnego czasu wśród Polaków” – mówi Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki.

Nowa kategoria – Turystyczne Odkrycie Roku

Nową kategorią jest Turystyczne Odkrycie Roku, które kapituła konkursowa przyzna nowym, posiadającym potencjał produktom turystycznym funkcjonującym na rynku nie dłużej niż dwa lata.

„Miejsca uhonorowane Certyfikatem POT, których obecnie jest prawie 300, od 20 lat stanowią drogowskaz dla turystów świadomych swoich potrzeb i oczekiwań wobec atrakcji turystycznych. Na przestrzeni lat konkurs zmieniał swój kształt, lecz jego cel pozostawał niezmienny – docenianie produktów innowacyjnych, nietuzinkowych, gwarantujących najwyższy poziom przeżyć. W tej edycji postanowiliśmy dodać kolejną kategorię, aby wyróżnić świeże inicjatywy o wysokim potencjale” – przyznaje Rafał Szmytke, prezes POT.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne będą objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości 200 tys. zł. Etap regionalny potrwa do 22 września 2023, następnie etap ogólnopolski potrwa od 25 września do 27 października, a gala wręczenia Certyfikatów POT nastąpi 28 listopada. Terminy w uzasadnionych przypadkach mogą zostać zmienione.

Więcej informacji na stronie: https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs

Źródło i grafika: POT