SEJMIK TURYSTYCZNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO – WAŻNE ZAGADNIENIA I WYJĄTKOWI EKSPERCI

Już 28 września w Centrum Konferencyjnym Parku Wodnego Suntago odbędzie się 15. Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego, którego tematem przewodnim będzie „Zrównoważona turystyka na Mazowszu – odpowiedzialność czy zbędne koszty”. W trakcie wydarzenia wystąpi z prelekcjami 7 ekspertów – prezentujemy tematy wykładów oraz biogramy zawodowe.

Wydarzenie uświetni MAZOwieczór w Suntago, podczas którego zostaną wręczone certyfikaty w konkursie na najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego oraz zostanie rozstrzygnięty konkurs fotograficzny Podróże z flagą Mazowsza.

Tematy prelekcji i biogramy zawodowe ekspertów występujących podczas sejmiku:

✅ Zrównoważony rozwój – ostatnia szansa czy pierwszy krok?
✅ dr hab. Ewelina Szczech-Pietkiewicz, prof. SGH
Profesor SGH, gdzie kieruje Zakładem Unii Europejskiej. W 2020r. uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych, dyscyplinie Ekonomia i Finanse, a wcześniej (2007r.) stopień doktora nauk ekonomicznych.
Jej zainteresowania badawcze koncentrują się w następujących obszarach tematycznych: gospodarka obiegu zamkniętego, rozwoju zrównoważonego, rozwoju miast i polityk miejskich.
Doświadczenie badawcze i naukowe zdobyła pracując na: Wydziale Biznesu i Nauk Społecznych (Department of Business and Social Sciences) w Aarhus University, Uniwersytecie w Barcelonie w zespole Urban Creativity, Innovation and Transformation Research Group, Uniwersytecie Glasgow (Dekaban-Liddle Senior Fellowship) i Uniwersytecie Islandzkim. Doświadczenie zawodowe, poprzedzające pracę naukową, zdobyła głównie w instytucjach administracji publicznej.
Jest zaangażowana jako kierownik lub badacz w realizację projektów badawczych i wdrożeniowych m.in. Jean Monnet Erasmus+ i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Ewelina Szczech-Pietkiewicz jest autorką lub współautorką sześciu monografii poświęconych tematyce miejskiej i regionalnej, kilkunastu artykułów w czasopismach naukowych oraz kilkunastu rozdziałów w wieloautorskich monografiach naukowych.

✅ Transformacja spotkań – kierunek przyszłość
✅ dr hab. Krzysztof Celuch MBA, DBA, prof. SGTIHV
Prof. UMK dr. hab. Krzysztof Celuch MBA, DBA, prorektor w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula oraz profesor na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Właściciel Celuch Consulting, butikowego doradcy biznesowego oraz akredytowany trener branży spotkań CMM, CITE, CIS, HMCC, CED. Krzysztof pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, transformacji i rozwoju biznesu, w szczególności w odniesieniu do budowania doświadczeń i wydarzeń.
Przewodniczący kapituły programu MP Power Awards – najważniejszych nagród branży spotkań w Polsce oraz członek kapituły nagrody RISE Award (USA).
Profesor wizytujący SKEMA Business School we Francji oraz członek Rady ds. Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki.
Członek zarządu fundacji Meeting Professionals International z siedzibą w Dallas (USA) oraz jedyny Polak zasiądający w Hall of Leaders Events Industry Council w Waszyngtonie.
Prywatnie ratownik górski GOPR oraz miłośnik folkloru.

✅ Polityka zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021-2028
✅ Małgorzata Przygórska-Skowron, kierownik Kraków Convention Bureau
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu funduszy unijnych.
W Wydziale ds. Turystyki od roku 2004. Uczestniczyła w realizacji
projektów z zakresu turystyki, m.in.: „Droga Królewska dla
niepełnosprawnego turysty”, „Sterowanie przemysłem spotkań w Krakowie: ocena i monitorowanie wpływu ekonomicznego przemysłu spotkań na gospodarkę Krakowa”, „Promocja turystyki biznesowej w Małopolsce na rynkach zagranicznych” oraz „Małopolska – cel podróży 2022-2023”. Od 2013 roku kierownik Krakow Convention Bureau, gdzie odpowiada za realizację i nadzór nad realizacją programów i dokumentów związanych z rozwojem turystyki biznesowej, w tym „Planu działań w zakresie marketingu turystyki biznesowej w Krakowie” oraz „Polityki Zrównoważonej
Turystyki dla Krakowa 2021-2028”. Aktywnie współpracuje z biurami
kongresów, organizatorami konferencji, targów i spotkań oraz innymi podmiotami zainteresowanymi organizacją kongresów i spotkań w Krakowie, a także uczelniami krakowskimi w zakresie turystyki biznesowej.
Członek i lider komitetu organizacyjnego, który w 2021 roku uzyskał
prawa do organizacji Kongresu ICCA 2022 w Krakowie. Zaangażowana w lokalną współpracę branżową w ramach inicjatywy Kraków Network, współorganizator spotkań grup roboczych projektu.

✅ Zrównoważona polityka w Park of Poland
✅ Łukasz Czarnecki, Dyrektor Sprzedaży i Eventów w Suntago Park of Poland
Hotelarz z ponad 20-letnim doświadczeniem. Drogę kariery przeszedł od stanowiska barmana do dyrektora generalnego hoteli 3,4 oraz 5-gwiazdkowych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jako Menadżer Restauracji otwierał Hotel Intercontinental Warszawa, pracował również dla marek takich jak Accor i Marriott.
W pełni zaznajomiony z rynkiem lokalnym i międzynarodowym, z doświadczeniem zdobytym podczas 17 lat pracy za granicą. Łączy doświadczenie operacyjne gastronomiczne i eventowe ze sprzedażowym.
Pasjonat standardów hotelowych, najlepszych praktyk i ich wprowadzania w życie w obiektach, które prowadzi.
Z wykształcenia – psycholog/kryminolog.

 

 

 

✅ Zrównoważony rozwój w obiektach turystyki na obszarach wiejskich
✅ Barbara Polak, właścicielka Domu nad Wierzbami
Dziennikarka z wykształcenia, ekolożka z pasji i przekonania. Z miłości do Bugu i jego obłędnie dzikiej przyrody 20 lat temu porzuciła Warszawę, by żyć w stylu slow nad rozlewiskami tej rzeki. A ponieważ jest „zwierzęciem” zdecydowanie stadnym, wkrótce otworzyła swój ponadstuletni dom nad wierzbami dla ekoturystów. By dzielić się z nimi zachwytem nad urodą i mocą natury.

 

 

 

 

 

✅ Jak skutecznie komunikować o swoich działaniach z zakresu zrównoważonej turystyki i ESG?
✅ Ewa Leśnowolska, Senior Project Lead Better, dyrektorka operacyjna DEI Alliance, ekspertka ESG

Specjalizuje się w tematach związanych z zaangażowaniem społecznym biznesu oraz różnorodnością i włączeniem. Wcześniej związana z Divercity+, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Fundacją Citi Handlowy, w której przez ponad 6 lat zarządzała jedynym z największych programów wolontariatu pracowniczego w Polsce. Entuzjastka współpracy międzysektorowej. Wykładowczyni w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych. Certyfikowana trenerka biznesu.

 

 

 

 

✅ Mierzenie dobrego wpływu – jak raportować zmiany na lepsze?
✅ Ewa Kiełsznia, PR&Communication Manager, TerGo

Zajmujące się kompleksowym zarządzaniem śladem węglowym. Wspiera firmy we wdrażaniu celów zrównoważonego rozwoju, a także edukuje w zakresie ESG. Od 3 lat prowadzi szkolenia w tematyce liczenia, redukcji i kompensacji emisji gazów cieplarnianych.
Specjalistka w zakresie komunikacji działań prośrodowiskowych i komunikacji międzykulturowej. Od kilkunastu lat organizuje także rozmaitego rodzaju wydarzenia, wystawy i targi w Polsce oraz za granicą. Tłumaczka z angielskiego, autorka tekstów o tematyce ekologicznej.
Pasjonatka wielu sportów rowerowych i zawodniczka trójmiejskiej drużyny bike polo.