START CERTYFIKACJI INFORMACJI TURYSTYCZNYCH NA MAZOWSZU

W ramach rozwoju Mazowieckiego Systemu Informacji Turystycznej, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza punkty i centra informacji turystycznej działające na terenie województwa mazowieckiego do udziału w procesie E-Certyfikacji Informacji Turystycznej.

Tegoroczna edycja certyfikacji odbędzie się w oparciu o aplikację TurApka, która z pewnością ułatwi wszelkie czynności: wprowadzanie wniosków, weryfikację i ocenę wniosków oraz współpracę z Regionalną Komisją Certyfikacyjną.

Certyfikacja na terenie województwa mazowieckiego odbywa się w terminie od 4 lutego do 30 kwietnia 2022 r.

Link do aplikacji certyfikacyjnej: https://certyfikacja-it.pot.gov.pl/

Instrukcja obsługi nowej TurApki jest też dostępna pod linkiem: https://www.pot.gov.pl/pl/dzialalnosc/certyfikacja-it

WAŻNE

1) Przed rozpoczęciem procesu bardzo proszę o zapoznanie się z instrukcją obsługi TurApki.
2) Wniosek może zostać odesłany do informacji turystycznej z prośbą o naniesienie poprawek tylko JEDEN raz, w związku z powyższym bardzo proszę o przesyłanie w miarę możliwości kompletnych i dopracowanych aplikacji.

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W PROCESIE CERTYFIKACJI

Przeprowadzenie certyfikacji standardów działalności centrów i punktów informacji turystycznej daje możliwość budowania spójnego systemu jednostek informacji turystycznej w kraju. Klasyfikacja takich podmiotów w kategoriach od 1 do 4 gwiazdek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom obsługi turystów krajowych i zagranicznych. Pragnę również podkreślić, że certyfikowane informacje turystyczne uprawnione są do: udziału w bezpłatnych szkoleniach, wizytach studyjnych oraz otrzymywania materiałów promocyjnych województwa oraz współpracy z MROT przy innych inicjatywach turystycznych. A co najistotniejsze certyfikowane informacje turystyczne będą promowane w działaniach marketingowych prowadzonych przez MROT oraz Polską Organizację Turystyczną, poprzez umieszczenie danych teleadresowych punktów w serwisach internetowych, aplikacjach i wydawnictwach.

DODATKOWE INFORMACJE

Dodatkowe informacje dotyczące procesu certyfikacji mogą Państwo uzyskać u członków Regionalnej Komisji Certyfikacyjnej:
Adam Jasiński – przewodniczący komisji – a.jasinski@mrot.pl, +48 516 096 104
Radosław Krupa – sekretarz komisji – r.krupa@mrot.pl, +48 516 096 105
Adam Pawliszak – członek komisji – a.pawliszak@mrot.pl, +48 531 941 196