ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

Z okazji Światowego Dnia Turystyki pracownikom branży turystycznej życzymy wytrwałości w działaniu i umiejętności dostrzegania przestrzeni do rozwijania nowych projektów. Wierzymy, że wspólnymi siłami zrealizujemy wszystkie zamierzone cele. Serdecznie podziękowania składamy członkom naszej organizacji za budowanie przyjaznej przestrzeni turystycznej i zaangażowanie w rozwój turystyki na Mazowszu.

27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. W tym roku towarzyszy mu hasło „Turystyka sprzyjająca włączeniu społecznemu”.

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony w 1979 r. przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO). Pierwsze obchody odbyły się w 1980 roku pod hasłem „Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”.

Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

– Ludzka chęć podróżowania i odkrywania jest uniwersalna, dlatego turystyka musi być otwarta dla wszystkich. Zatem my wszyscy włączamy się do aktywności w turystyce, jesteśmy w niej obecni – powiedział Zurab Pololikashvili, sekretarz generalny UNWTO.

W tym roku gospodarzem światowych obchodów Światowego Dnia Turystyki jest Wybrzeże Kości Słoniowej.