TARGI TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO WE WROCŁAWIU

W dniach 3-5 marca już po raz 14. odbyły się we Wrocławiu Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego, otwierające drzwi do świata podróży, kultury i smaków. Tegoroczna edycja ponownie zagościła na terenie wrocławskiego stadionu Tarczyński Arena. Mazowsze reprezentowały: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, MROT, Państwowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze, Miasto Radom, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Radomskiej, Ogólnopolska Spółdzielnia Turystyczna Gromada – Polska Marka z Tradycją, Muzeum Niepodległości i Lokalna Organizacja Turystyczna nad Bugiem. Mazowiecka ekspozycja dostępna byłana stoisku nr 38 zlokalizowanym na poziomie 1. W programie wydarzeń jak zwykle nie zabrakło wielu pokazów, konkursów z nagrodami i innych atrakcji. Dostępne również były bezpłatne materiały, przewodniki i mapy, które pozwolą poznać najciekawsze zakątki Mazowsza.

Podsumowanie targów

Ponad 10,7 tys. odwiedzających to frekwencja na Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego, które odbywały się od 3 do 5 marca na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu. Przybyło zarówno odwiedzających, jak i wystawców – podczas edycji 2023 było ich 228 w porównaniu z 178 w 2022 roku.

Doprecyzowany został charakter wydarzenia: atrakcje dla rodzin, warsztaty dla dzieci, festiwal podróżników, prelekcje, pokazy historycznych strojów a nawet ptaków drapieżników przyciągnęły wrocławskie rodziny i mieszkańców miasta oraz regionu zainteresowanych bliższymi kierunkami podróży. Na targach wystawiały się przede wszystkim miasta, gminy i regiony, do których dolnośląski turysta może łatwo przyjechać na wypad weekendowy czy jednodniowy.

Poniżej zdjęcia z ekspozycji Mazowsza podczas Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego 2023

 

Trzy dni i dwa festiwale

Podróż dookoła świata w trzy dni? To możliwe podczas wrocławskich Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego. Festiwal Podróżników oraz Festiwal Kulinarny to atrakcje, które rokrocznie przyciągają tysiące słuchaczy. Nie inaczej będzie podczas najbliższej edycji. Profesjonalni globtroterzy, wprawieni turyści, samotne wilki, podróżujące rodziny czy wielbiciele niepopularnych kierunków to tylko niektóre z wypraw, które zaprezentowane zostaną ze sceny festiwalowej.

A o tym, jak nieustannie inspirować się podróżami i korzystać w życiu z wiedzy w nich zawartej opowie gość specjalny – Jakub Porada.

Festiwal Kulinarny również będzie okazją do podróży. Podróż dookoła świata przez smaki, kuchnie i zwyczaje od Bałkanów, aż po Węgry. Podczas dalekich wypraw organizatorzy nie zapomną też o Polsce – na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego zagości m.in. kuchnia Dolnego Śląska wraz z produktami regionalnymi.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego idealne dla rodzin z dziećmi

Na Tarczyński Arena przygotowane zostały atrakcje dla odwiedzających w każdym wieku. Załoga Warsztatowni Kulturka u stółka i The Best Connection zapraszają na warsztaty String Art, warsztaty tworzenia drewnianych breloków, zabawki antystresowej lub oryginalnych badzików, przypinek czy magnesów. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała m.in. rysunkowe ćwiczenia z wyobraźni i warsztaty plastyczne.

Przy stanowisku Muzeum Narodowego we Wrocławiu ludowe wycinanki, wyjątkowe kartki wielkanocne i autorskie przypinki z zabytkami od prawdziwego szlachcica. Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów przygotuje warsztaty i laboratoria naukowe oraz opowieści o wulkanach i zjawiskach zachodzących na naszej planecie. Hala Stulecia zaprasza natomiast na podniebną przygodę przy użyciu gogli z wirtualną rzeczywistością. A na stoisku Hydropolis zobaczymy efektowne doświadczenia związane z wodą, ale nie tylko.

Nagroda „Kryształ Turystyki” w czterech kategoriach

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego to też okazja do wyróżnienia i nagrodzenia wyjątkowych przedsięwzięć, ponieważ kreatywności w branży turystycznej nie brakuje. Kategorie konkursowe to: produkt regionalny, atrakcja turystyczna, wydarzenie cykliczne związane z turystyką lub produktem turystycznym oraz aktywności turystyczne zwiększające świadomość ekologiczną.

 

Źródło: Materiały prasowe organizatorów / www.WaszaTurystyka.pl

Zdjęcia: Archiwum MROT