TO NIE SĄ FERIE MARZEŃ DLA POLSKIEJ BRANŻY TURYSTYCZNEJ

Liczba rezerwacji zimowych spadła o blisko czterdzieści procent względem ubiegłego roku. Już w tym tygodniu dla pozostających na zimowe ferie w Warszawie i na Mazowszu rozpoczniemy kampanię informacyjną prezentującą możliwości zimowego wypoczynku w województwie Mazowieckim. Zapraszamy na nasz fejsbukowy profil Moda na Mazowsze.

Pierwsze tygodnie ferii przyniosły rodzimej branży turystycznej spore rozczarowanie. Wysokie ceny noclegów i zimowych atrakcji najwyraźniej zatrzymały Polaków w domu. Nie sprzyjała też pogoda i słabe warunki narciarskie na początku sezonu. Liczba rezerwacji na półmetku ferii jest o blisko 40% niższa niż w zeszłym roku o tej samej porze, trudno więc o optymizm w branży. Właściciele obiektów aktywnie walczą o gości reklamą i promocjami, licząc na to, że ściągną turystów dopiero planujących wypoczynek w ostatniej turze ferii.

Nadzieje te pozwala podtrzymywać to, że dopiero w przyszłym tygodniu zimowy wypoczynek rozpoczną mieszkańcy województwa mazowieckiego. Mówi się, że Warszawa lubi Zakopane, więc jest spora szansa, że zamiast wyjazdów zagranicznych warszawiacy wybiorą zimową stolicę Polski. Większą zasobność portfeli osób planujących wyjazd w przyszłym tygodniu widać chociażby w długości rezerwacji. W ostatnich tygodniach ferii są one średnio o jeden dzień dłuższe niż na początku sezonu, co daje wyższą ogólną wartość rezerwacji, przy tych samych średnich cenach za osobę za noc. Na finiszu ferii widać też zwiększone zainteresowanie apartamentami, droższymi niż kwatery prywatne i pokoje, które Polacy najchętniej wybierali w styczniu.

Mniejszy ruch to więcej możliwości dla szukających dogodnych ofert. Wolne miejsca znaleźć można z dnia na dzień, nawet w najbardziej popularnych narciarskich miejscowościach.

Średnia wartość rezerwacji dla jednej osoby za noc dla całego kraju wynosi 107 złotych, jednak nawet w najbardziej popularnych miejscowościach górskich można znaleźć oferty nawet o połowę tańsze.

Te najbardziej popularne miejscowości to tradycyjnie już Zakopane, Wisła, Karpacz czy Białka Tatrzańska. I to w tej ostatniej zostawiamy najwięcej pieniędzy. Średnio za osobę za noc płacimy tam 145 złotych, podczas gdy w Zakopanem 110 złotych, a w Karpaczu 103 złote.

Chociaż pogoda nie zawsze sprzyja sportom zimowym, a w tej chwili taniej wypocząć można w Gdyni, Świnoujściu, a nawet Sopocie to miejscowości górskie stanowią ponad 70% zapytań w platformach Nocowanie.pl i Noclegi.pl w okresie ferii.

Źródło i zdjęcie: materiał prasowy nocowanie.pl