TURYSTYKA NA MAZOWSZU PO ROKU PANDEMII

Trwający od 13 miesięcy z małymi przerwami lockdown branży turystycznej to czas ogromnej próby dla samorządów. Jak udało się ten trudny czas przeżyć branży turystycznej na Mazowszu, jakie poniosła straty, na co liczy w najbliższej przyszłości i o niejasnościach związanych z Krajowym Programem Pomocy – o tych problemach rozmawiają Adam Gąsior i Marzena Markowska z portalu Wasza Turystyka z Izabelą Stelmańską, zastępcą dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Nie ma logicznego uzasadnienia dla decyzji przedłużenia zamknięcia obiektów noclegowych do 3 maja. Straty z powodu lockdownu w majówkę będą dla branży turystycznej ogromne. Budżety samorządów są dużo mniejsze, ale na promocję turystyczną trzeba „wyrywać” pieniądze skąd się da. Polacy chcą podróżować, a na pierwsze wyjazdy wybiorą się w Polskę. To będzie wypoczynek kilkunastogodzinny bez noclegu lub dwu, trzydniowy. Dużo większym powodzeniem niż jeszcze dwa lata temu cieszy się turystyka aktywna i relaks na łonie natury.

Linki do całości wywiadu w różnych formatach poniżej:

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast

Źródło i grafika: www.WaszaTurystyka.pl