TWIERDZA MODLIN Z CERTYFIKATEM NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY

Z ogromną radością informujemy, że nasz członek – Twierdza Modlin otrzymała Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego w konkursie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną. To wielkie wyróżnienie jest zasługą całego zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego w szczególności jednak gratulujemy Sebastianowi Sosińskiemu, który z ogromnym zaangażowaniem rozwija ten fantastyczny projekt. Zapraszamy do odwiedzenia Twierdzy Modlin i życzymy kolejnych sukcesów.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to projekt wyłaniający najlepsze produkty turystyczne oraz rekomendujący je turystom z kraju i z zagranicy. Jest stałym elementem promocji Polski jako państwa atrakcyjnego turystycznie.

Certyfikaty POT są przyznawane przez Kapitułę powołaną przez prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.
Kapituła kierowała się ideą, że produkty certyfikowane mają być swoistym drogowskazem dla turystów.

Do konkursu zgłoszono zgodnie z regulaminem 49 produktów turystycznych, dziewięć do Złotego Certyfikatu i 14 do Certyfikatu Specjalnego. Łącznie odnotowano 72 zgłoszenia do etapu ogólnopolskiego.

Najważniejszą nagrodę – Złoty Certyfikat zdobyło Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.

Kapituła przyznała również dziesięć Certyfikatów POT, a także jedno Wyróżnienie oraz Certyfikat Specjalny.

Prezes POT postanowił także uhonorować Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną za wyjątkowe zaangażowanie i aktywność w realizacji regionalnego etapu Konkursu.

Internauci w głosowaniu, które odbyło się za pośrednictwem Narodowego Portalu Turystycznego, za najlepszy produkt uznali Juromanię – Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że miejsca uhonorowane Certyfikatami Polskiej Organizacji Turystycznej to najbardziej wyróżniające się atrakcje turystyczne na mapie Polski. Chcemy, by odwiedzali je turyści krajowi, polskie rodziny oraz goście zagraniczni. Zachęcam do odwiedzenia strony polska.travel i poznania wszystkich laureatów. Regiony, w których znajdują się certyfikowane obiekty mogą być idealną destynacją wakacyjnych lub krótszych wyjazdów – mówił prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte specjalnym programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Dodatkowo nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu będzie dedykowana kampania promocyjna o wartości 150 tys. złotych.

Posiadanie Certyfikatu POT to ogromny prestiż i potwierdzenie jakości turystycznych doznań. Podnosi on rangę produktu turystycznego, wzmacnia pozycję w oczach klientów. Jego wpływ na prowadzone kampanie promocyjne jest z marketingowego punktu widzenia nieoceniony – dodał prezes POT.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2021 roku otrzymały następujące produkty turystyczne:
– Bajka Pana Kleksa w Katowicach
– Geopark Świętokrzyski
– Juromania – Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej
– Kolejkowo
– Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
– Rogalowe Muzeum Poznania
– Twierdza Modlin
– Tykocin – Pomnik Historii
– ZielonyPonton.pl – Przygoda na Sanie
– Żywe Muzeum Obwarzanka

Wyróżnienie otrzymały Anielskie Ogrody – ekologiczna akademia ogrodowa.

Certyfikat Specjalny otrzymała ekspozycja „Podziemny Olkusz”.

Certyfikat Internautów otrzymała Juromania – Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Nominacje do Złotego Certyfikatu:
– Bałtowski Kompleks Turystyczny
– Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis
– Zamek jak z bajki

Złoty Certyfikat otrzymało Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna / Zdjęcia: archiwum MROT