WARSAW CARAVANING FESTIVAL

Zapraszamy w weekend 14-15 maja na Tor Służewiec, gdzie odbędzie się nowa cykliczna impreza caravaningowa, dedykowana pasjonatom podróżowania, niezależności i wyjątkowych emocji. W programie premiery nowych modeli kamperów, łącznie ponad 100 pojazdów oraz liczne atrakcje dla zwiedzających w tym ekspozycja MROT. Zapraszamy na stoisko nr 19, gdzie MROT będzie promowała oferty swoich członków oraz podróże po przyjaznym Mazowszu.

Wielkość ekspozycji podczas premierowej edycji Warsaw Caravaning Festival przerosła oczekiwania samych organizatorów. Na Służewcu zaprezentuje się ponad 30 wystawców, w tym wiele uznanych firm z branży caravaningowej – CarGO, Elcamp, Centrum Campingowe, Pro Camp, Wadowscy Campery, czy Warszawskie Centrum Caravaningu. Łącznie na zwiedzających czekają produkty niemal 100 marek. Mowa tu nie tylko o pojazdach, ale również akcesoriach caravaningowych i usługach.

Premiery, których nie można przegapić

Wśród wielu kamperów oraz przyczep kempingowych znajdą się zupełnie nowe, premierowe modele, które będzie można spotkać na większości stoisk.

W strefie firmy Wadowscy będzie miała miejsce gorąca polska premiera Weinsberg CaraCompact Suite MB 640 MEG EDITION [PEPPER]. Tę część ekspozycji uzupełnią modele marek Knaus, Affinity, Dethleffs, Hymer, Laika oraz Sunlight.

Najnowszą przyczepę Eriba Feeling 515 oraz kamper B-Class ModernComfort
I 680 zwiedzający spotkają z kolei na stoisku Hymer Poznań. Przyczepa wejdzie do sprzedaży dopiero w lipcu 2022, jest to więc pokaz premierowy w Polsce. Seria Feeling to lekka konstrukcja, doskonała izolacja i komfort w każdych warunkach cieplnych oraz szereg rozwiązań charakterystycznych dla Eriby.

Kamper B-Class ModernComfort I 680 natomiast wynik udanego partnerstwa Mercedes-Benz i HYMER. Pojazdy z serii ModernComfort to pierwsze kampery, w których specjalnie opracowana kabina z nowego Mercedesa Sprintera została połączona z podwoziem wyprodukowanym przez producenta kamperów.

Wiele nowości będzie można spotkać także na pozostałych stoiskach. Centrum Campingowe jak zawsze na imprezach targowych, zaprezentuje szeroką gamę pojazdów, których jest dystrybutorem. Zobaczymy więc nowości i bestsellery od Dethleffs z nowym modelem Trend 90 T7057 EB na czele oraz pięknymi przyczepami z serii Beduin i Nomad. Będzie też kamper marki Hymer oraz wyjątkowy, wielki i luksusowy kamper Concorde Carver 920 G.

Sporo nowości i bestsellerów szykuje też tradycyjnie firma CarGO, która pokaże marki takie jak Pilote, Chausson, Adria czy luksusowa Frankia Platin.

Co jeszcze na Torze Służewiec?

Miłośnicy motoryzacji off-roadowej koniecznie muszą odwiedzić strefę Elcamp, gdzie czeka na nich wiele projektów 4×4. Mowa tu przede wszystkim o Burstner CAMPEO ACTIVE 540 4×4 oraz Hymer Grand Canyon S 4×4. Niezwykłe przyczepy wyprawowe zabierze ze sobą LifeStyleCamper. Na uczestników WCF 2022 czekają tam modele z serii X-Line i Steel Drop. Firma PeakCar, specjalizująca się w produkcji innowacyjnych kamperów terenowych, zaprezentuje natomiast Mercedesa Sprintera 3.0 z napędem 4×4.

Strefa Warszawskiego Centrum Caravaningu to z kolei modele marek Buerstner, Adria oraz Wavecamper. W przypadku ostatniej z nich szczególną uwagę należy zwrócić na Renault Traffic Long, który jest istotnym dopełnieniem oferty polskiej firmy ciekawym modelem dla miłośników kampervanow. Ta grupa zwiedzających z pewnością ucieszy się na obecność Vannado Campervans, które swoje stoisko podzieliło na dwie interesujące strefy – Vannado (gotowe customowe kampervany) i Vancraft (serwis, doposażenie, meble do samodzielnego montażu).

Warsaw Caravaning Festival to także ekspozycja producentów technologii i akcesoriów. MTT System pokaże szeroki wachlarz systemów zawieszenia pneumatycznego do wielu typów podwozi i modeli pojazdów takich jak Fiat Ducato, Ford Transit i Reanult Master. Carbon Zorro zaprezentuje premierowo butle GasBank z zaworem DUO, Aries Power, lodówki czy sprzęt marki Honda a Skylark Polska przedstawi ofertę marki Webasto.

Maj to ostatni dzwonek dla tych, którzy planują tegoroczne wakacje. W tym przypadku pomocna może okazać się oferta oraz doradztwo w zakresie wypożyczenia kampera. Na wszystkich chcących rozpocząć przygodę z caravaningiem czekają wypożyczalnie, takie jak Kokokamper, Campiri, Złotniccy Kampery.

Bogaty program sceny głównej oraz pasjonujące gonitwy na Torze Służewiec

Na głodnych wiedzy na temat szeroko rozumianego caravaningu czekają interesujące prelekcje z udziałem doświadczonych ekspertów, które będą miały miejsce na scenie głównej. W programie znajdziemy m. in. dyskusje na temat aktualnej sytuacji w branży, prezentacje produktowe oraz praktyczne wskazówki związane z tym sposobem podróżowania.

Doskonałym uzupełnieniem ekspozycji będą gonitwy na Torze Służewiec. W programie gonitwa o Nagrodę Westminster Rulera, czyli 2. przystanek na Drodze do Derby, emocjonująca Westminster Wiosenna oraz bieg o Nagrodę Golejewka z derbistą Guitar Manem i znakomitym Timemasterem na starcie.

Warsaw Caravaning Festival – wyjątkowe wydarzenie już w ten weekend

Pierwsza edycja WCF odbędzie się w dniach 14-15 maja na Torze Służewiec. Bilety na wydarzenie można zakupić na platformie ToBilet.pl oraz w kasach. Wszystkie informacje na temat Warsaw Caravaning Festival można znaleźć na stronie www.caravaningfestival.pl.

Źródło i zdjęcia: Organizatorzy WCF