WARSZAWA NAJLEPSZA NA CITY BREAK W EUROPIE

Firma Quotezone stworzyła ranking najlepszych niskobudżetowych miejsc na city break w Europie. Warszawa okazała się najlepszą destynacją na 2024 rok.

Eksperci Quotezone przyjrzeli się dwunastu najczęściej odwiedzanym stolicom w Europie i po zestawieniu wszystkich kryteriów, okazało się, że najbardziej opłacalnym europejskim miastem na krótki wypad jest Warszawa, która konkurencję pozostawiła daleko w tyle. Kryteria oceny obejmowały następujące pozycje:
– koszt noclegu
– cena posiłku
– cena piwa
– koszt transportu publicznego
– podatek turystyczny

Średni koszt noclegu w Warszawie wynosi 45,60 euro za noc, posiłek w Warszawie można zjeść za jedyne 9,30 euro, a piwo do kolacji kupić w cenie 3,72 euro (dla porównania w Londynie średnia cena kufla piwa to 5,90 funta, czyli prawie 7 euro). Bilet na transport publiczny w Warszawie kosztuje zaś zaledwie 1,02 euro. Ponadto pobyt turystów w stolicy naszego kraju nie jest obarczony podatkiem turystycznym pobieranym od przybywających gości. Miasto jest również oddalone zaledwie o 14 km od lotniska.

„Nad brzegiem Wisły znajduje się stolica i największe miasto Polski, Warszawa, miejsce przesiąknięte historią, ale także takie, które zdaniem ekspertów jest numerem jeden w Europie na niedrogie wakacje. To metropolia, nazywana Phoenix City, znana z tego, że powstała z popiołów II wojny światowej. Na każdym kroku odwiedzający mogą spodziewać się pięknej, starej architektury, ale z mnóstwem nowoczesnych dodatków, które obecnie stanowią część kulturowego gobelinu miasta” – pisze o naszej stolicy serwis express.co.uk.

Z kolei serwis mirror.co.uk w związku z rankingiem tak opisuje Warszawę: „Na lewym brzegu odkryjesz historyczne serce Warszawy, miejsce, które trzeba zobaczyć, które w 1980 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Budynki na Rynku Starego Miasta zostały zrekonstruowane tak, aby odzwierciedlały ich oryginalne projekty z XV i XVI wieku. Park Łazienki, jedna z głównych atrakcji Warszawy, szczyci się rozległymi zielonymi ogrodami i mieści Muzeum Łazienki Królewskie”.

Pełna lista europejskich miast rankingu na tani city break w Europie 2024 wygląda następująco:
1/ Warszawa, Polska
2/ Zagrzeb, Chorwacja
3/ Stambuł, Turcja
4/ Lizbona, Portugalia
5/ Madryt, Hiszpania
6/ Ateny, Grecja
7/ Wiedeń, Austria
8/ Berlin, Niemcy
9/ Rzym, Włochy
10/ Londyn, Wielka Brytania
11/ Amsterdam, Holandia
12/ Paryż, Francja

Źródło: Quotezone / Zdjęcie: Pixabay