X FORUM PROMOCJI TURYSTYCZNEJ

Redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl, Łódzka Organizacja Turystyczna i Orientarium w ZOO w Łodzi zapraszają na X Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 6 kwietnia 2022 w Orientarium w ZOO w Łodzi.

Na X Forum Promocji Turystycznej organizowanym przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl zapowiedziało obecność 35 ekspertów od promocji turystycznej. Będą przedstawiciele rządu, ROT-ów, LOT-ów, hotelarze, przewoźnicy, reprezentanci biur podróży.

Tym razem Forum odbędzie się w Łodzi. I to od razu w miejscu niezwykłym, najnowszej atrakcji miasta – Orientarium. To nowy kompleks hodowlano-wystawienniczy, w którym podziwiać można faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Zajmuje powierzchnię 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich i składa się z nowoczesnych pawilonów, wybiegów i wolier. Do tego wyposażony jest w zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne o powierzchni ok. 20 tysięcy metrów kwadratowych.

Najbliższa edycja Forum odbywa się w szczególnym czasie. Teoretycznie po pandemii, o której wszyscy zapomnieliśmy a w obliczu barbarzyńskiej napaści Rosji na sąsiadującą z Polską Ukrainę. Okaleczona przez dwa lata pandemii branża, poświęca od tygodni czas, siły, zasoby na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Walka o odrodzenie branży będzie znowu trudna. Dobrze, że możemy się jednak spotkać twarzą w twarz. Nigdy nie zorganizowano Forum w formie online. Najważniejsza bowiem podczas tych wydarzeń jest możliwość osobistego spotkania. Gala Waszej Turystyki, która odbyła się w Tłusty Czwartek pokazała, że tęsknimy za sobą i lubimy się spotykać. Tak więc organizatorzy liczą na to, że spotkamy się w Łodzi i będzie to spotkanie owocne.

Pierwsza sesja to dyskusje w gronie ministrów turystyki i szefów zagranicznych organizacji turystycznych o tym jak narodowe organizacja turystyczne promują się w Polsce, czym różni się polski rynek od innych, na co kłaść akcenty w promocji po pandemii i po wojnie.

Ważnym punktem programu będzie ogłoszenie wyników badania „Rola kobiet w turystyce polskiej”, zleconego w ramach Roku Kobiet w turystyce ogłoszonego podczas IX Forum Promocji Turystycznej w Hydropolis.

Na nową ustawę o promocji turystycznej (o POT) środowisko czeka od lat. O jej założeniach dyskutuje się od pierwszej edycji Forum. Tym razem będzie o tym jaka jest przyszłość ROT-ów i LOT-ów w świetle właśnie hipotetycznej, nowej ustawy o promocji.

Fachowcy ze świata hotelarzy będą się spierać, jaki jest promocyjny związek regionu z hotelami.

Będą także dyskusje o współpracy promocyjnej lotnisk regionalnych z touroperatorami i miastami.

Przedstawiciele biur podróży opowiedzą o działaniach wizerunkowych i promocyjnych w czasie pandemii oraz o wzroście popularności oferty polskiej.

Debatą zamykającą część oficjalną Forum będzie dyskusja o tym, czemu Polska wstydzi się promować turystycznie winami, piwami i innymi napojami.

Na zakończenie organizatorzy zapraszają oczywiście na After Party.

Współorganizatorzy: Łódzka Organizacja Turystyczna i Orientarium w ZOO w Łodzi.

Złotymi Partnerami są: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Srebrnym Partnerem jest: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

Partnerem jest: Miasto Olsztyn.

Patronami są: Agencja Informacyjna, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki.

Źródło, zdjęcie i więcej informacji: https://www.forumpromocjiturystycznej.pl/