ŻEGNAJ REDAKTORZE ADAMIE

Adamie, żyłeś zawsze pełną piersią, swym sercem dzieliłeś się ze wszystkimi, aktywnością i pomysłami zarażałeś całe środowisko, na Twoją życzliwość, radę i pomoc zawsze można było liczyć. Gdzie ma podążać polska turystyka bez Twojej wizji, dalekowzroczności, mądrości i analitycznego spojrzenia? Podobno nie ma ludzi niezastąpionych, ale w Twoim przypadku to nieprawda. Wierzymy, że mając najlepszy widok z góry nadal będziesz nas wspierał i był wzorem podejścia do życia, ludzi, pracy i  turystycznej pasji. Na zawsze zostaniesz w naszej pamięci. Wyrazy głębokiego współczucia dla Marzeny, Zosi i całej rodziny.

 

Z ogromnym smutkiem przekazujemy, że dzisiaj w nocy odszedł Adam Gąsior, założyciel i redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl. Miał 60 lat.

Był dla wielu z nas oddanym przyjacielem, ogromnym wsparciem i opoką w wielu życiowych sytuacjach. Przez większość życia starał się łączyć swoje pasje i zarażać nimi innych. Jedną z nich niewątpliwie było nieustanne poszukiwanie i przemierzanie świata śladami Napoleona.

Adam zawsze stawiał czoła wszelkim przeciwnościom, a jego poczucie humoru i dowcip towarzyszyły nam na wszystkich wydarzeniach związanych z branżą turystyczną. Był wizjonerem i osobą, która inspirowała innych do działania wcielając w życie swoje idee i pomysły.

Przez ponad 20 lat w branży zbudował imponujący dorobek zawodowy, był redaktorem m.in. w „Prawo i Gospodarka”, „Poznaj Świat”, „Rynek Turystyczny”. Jego artykuły ukazywały się w wielu pismach podróżniczych oraz dodatkach turystycznych w prasie polskiej.

Przez ostatnie lata jako redaktor naczelny magazynu i portalu branżowego WaszaTurystyka.pl oprócz przekazywania zawsze najważniejszych informacji i wydarzeń, skupiał się na integrowaniu branży turystycznej. Adam był również założycielem i redaktorem naczelnym Magazynu Turystycznego Wasze Podróże, a także współtwórcą portalu WaszaSlowacja.pl i prowadzącym bloga SzukajacNapoleona.com.

Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany, był m.in. laureatem nagrody „Zlata Penkala” (Złote Pióro) Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej za najlepsze teksty o Chorwacji w 2017 roku oraz dziewięciokrotnym laureatem nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych „Globtroter”.

Informacja o uroczystościach pogrzebowych zostanie podana w późniejszym terminie zgodnie z wolą rodziny.