ZŁOTE LOGO POLSKA DLA ZESPOŁU MAZOWSZE

W dniu 31 stycznia br. w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki Polska Organizacja Turystyczna, w obecności sekretarzy stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki – Piotra Borysa oraz Ireneusza Rasia, kolejny raz uhonorowała odznaką Złote Logo Polska osoby i instytucje reprezentujące najważniejsze sfery życia publicznego, które poprzez codzienną działalność oraz postawę kształtują pozytywny wizerunek Polski w kraju i za granicą.

Złote Logo Polska przyznawane jest od 2012 roku i złotymi zgłoskami zapisało się w historii prestiżowych wydarzeń organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Wsparcie nagrodzonych sprawia, że Polska postrzegana jest na świecie poprzez osiągnięcia i twórczość laureatów. Odznaka przyznawana decyzją prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej na podstawie rekomendacji kapituły złożonej z wybitnych ekspertów specjalizujących się̨ w zagadnieniach promocji Polski, to istotny element procesu wsparcia dla budowy nowoczesnej marki narodowej.

– Promocja Polski na świecie to nie tylko działania instytucjonalne, ale również zasługi Polaków, którzy poprzez codzienną pracę i działalność w wielu aspektach życia wpływają na wizerunek naszego kraju poza jego granicami. Podczas Gali Złotego Logo Polska możemy uhonorować znakomite postacie sportu, kultury i nauki, a także budować globalną markę Polski – przyznał prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

Do tej pory wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Prezydent Lech Wałęsa, Robert Lewandowski, Urszula Dudziak, Rafał Olbiński, Aleksander Doba, Marcin Gortat, Magda Gessler i wiele innych osób, znakomitych reprezentantów świata kultury, nauki, mediów, biznesu, sportu i polityki. Kapituła w trakcie dotychczasowych pięciu edycji doceniła również instytucje oraz podmioty, które poprzez swój wkład budują i wzmacniają polską markę narodową, takie jak Lang Team, CD Projekt czy PESA Bydgoszcz.

W tym roku „Złote Logo Polska” otrzymał Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie

Laureat Złotego Logo Polska 2024 w kategorii „Kultura” za 75 lat pięknej promocji polskiej tradycji i kultury. „Mazowsze” to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, który od ponad 7 dekad prezentuje stylizację polskiego folkloru w postaci widowiska muzycznego zawierającego elementy muzyki i tańca. Motywy ludowe oraz charakterystyczne dla danych regionów figury taneczne, stanowią podstawę budowania poszczególnych suit ze zgrabnie skomponowaną choreograficzną opowieścią. Nazwa wywodzi się od centralnego regionu Polski – Mazowsza, jednak repertuar zespołu szybko rozszerzył się o folklor innych regionów. „Mazowsze” stało się fenomenem i zyskało tytuł Ambasadora Kultury Polskiej.

Pozostali laureaci odznaki Złote Logo Polska 2024:
– Omenaa Mensah i Rafał Brzoska
– Nikola Grbić
– prof. dr hab. n. med. Mateusz Hołda
– Jerzy Owsiak
– Iga Świątek
– Krzysztof Wielicki
– Martyna Wojciechowska
– Karol Wójcicki
– Afrodyta SPA & Wellness Resort

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Źródło i zdjęcia: POT