Dom Urodzenia Fryderyka Chopina – ChopinPass

Żelazowa Wola to szczególne miejsce związane z Fryderykiem Chopinem. Tu, wśród szumu mazowieckich wierzb, poznali się i pobrali jego rodzice, Mikołaj Chopin i Justyna Krzyżanowska, a w 1810 roku przyszedł na świat najwybitniejszy polski kompozytor.

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina otacza Park-pomnik zaprojektowany ku czci kompozytora w latach trzydziestych XX w. W sezonie letnim można wysłuchać koncertów w wykonaniu wybitnych pianistów.

Pakiet ChopinPASS zapewnia bilet wstępu do Parku i Dworku w Żelazowej Woli oraz bezpośredni transport komfortowym minibusem z centrum Warszawy. Trasa wiedzie przez malownicze krajobrazy Mazowsza, skrajem Puszczy Kampinoskiej, a w drodze powrotnej przez Brochów, gdzie nad Bzurą znajduje się potężny jak zamek, renesansowy kościół, w którym Fryderyk został ochrzczony. Pakiet można rozszerzyć o bilety do Muzeum Chopina w Warszawie i na koncert fortepianowy na warszawskim Starym Mieście.

00-901 Warszawa, Plac Defilad 1 (odjazdy spod Sali Kongresowej PKiN, przy punkcie Warszawskiej Informacji Turystycznej, od strony ulicy E. Plater)
info@chopinpass.com
tel. +48 533 49 39 40
www.ChopinPASS.com

Oferta ChopinPASS jest dostępna od marca do października. Odjazdy z Warszawy o godz. 10.30 (codziennie, oprócz poniedziałków). Powrót do Warszawy około godziny 15. Cena biletu od 119 zł.

Rezerwacje oraz szczegółowe informacje na stronie www.ChopinPASS.com lub telefonicznie: 533 49 39 40.