Dzielnica Wisła

Warszawski odcinek Wisły to jedno z ulubionych miejsc spotkań mieszkańców i odwiedzających. Koniecznie wybierz się tu podczas wizyty w stolicy, jeśli chcesz spędzić czas w atrakcyjny i aktywny sposób.

Bulwary wiślane na śródmiejskim brzegu Wisły to świetne miejsce na spacer lub przejażdżkę rowerem. W sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik czeka na Ciebie fontanna, mini rzeka i plaża z wiklinowymi koszami do opalania i leżakami. Przy pomniku Syrenki skorzystasz ze strefy sportowej, a najmłodszych ucieszy wodny plac zabaw z „tańczącymi” fontannami i figurami ryb oraz trampoliny do skakania. Praski brzeg to z kolei naturalny, pełen dzikich ptaków obszar „Natura 2000”.

Po Wiśle kursują bezpłatne promy, które pozwolą Ci spojrzeć na Warszawę z zupełnie innej perspektywy. Wybierz się w rejs tramwajem wodnym, a jeśli masz wolny cały dzień – popłyń statkiem na wycieczkę za miasto. Na zadbanych miejskich plażach możesz opalać się, grillować, budować z dziećmi zamki z piasku czy rozegrać mecz siatkówki plażowej.

Idealną propozycją na piątkowy lub sobotni wieczór jest położony nieopodal Wisły Multimedialny Park Fontann. Latem prezentowane są tam zapierające dech w piersiach spektakle łączące muzykę, światło i wodę.

ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16
02-958 Warszawa
dzielnica.wisla@um.warszawa.pl
dzielnicawisla.um.warszawa.pl

Bulwary dostępne są całą dobę. Wstęp bezpłatny.