Pałac Mała Wieś

W sercu Mazowsza do skorzystania ze swych niepowtarzalnych atrakcji zaprasza przepiękny klasycystyczny Pałac Mała Wieś z XVIII wieku. Otoczony malowniczym ogrodem różanym, romantycznymi stawami i parkiem angielskim, Pałac nazywany dziś Perłą Mazowsza był niegdyś siedzibą wielkich rodów szlacheckich i książęcych. Jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zabytków w Polsce.

Pałac Mała Wieś liczy sobie ponad 200 lat. W swej niezwykle bogatej historii gościł samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, poetę Juliana Ursyna Niemcewicza czy znaną polską aktorkę Ninę Andrycz. Gościnność Pałacu trwa po dziś dzień. W znakomitym otoczeniu zabytkowego Pałacu tętni życiem prestiżowy hotel ze wspaniałą restauracją, herbaciarnią oraz winiarnią.

Klasycystyczna architektura Pałacu i romantyzm jego parku angielskiego wykorzystywany był wielokrotnie jako plener filmowy. Już przed wojną kręcono tu sceny słynnej komedii „Ada! To nie wypada!” z Lodą Niemirzanką w roli tytułowej. Po wojnie natomiast sceny z Pałacem w tle uwieczniono w filmach „Widziadło”, „Trędowata” i „Nad Niemnem”. Polska kinematografia doceniła pałacową scenerię realizując również słynną scenę z płaczącym Markiem Kondratem w pokoju z łazienką w filmie „Pułkownik Kwiatkowski”. Nie mniej istotnym faktem jest to, że główną inicjatorką budowy pierwszego w Pałacu pokoju kąpielowego była sama Nina Andrycz.

Mała Wieś 40, 05-622 Belsk Duży
recepcja@palacmalawies.pl
tel. 782 40 40 40
www.palacmalawies.pl