Pałac w Jabłonnie

Unikatowy XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy w Jabłonnie, znajdujący się tylko 20 kilometrów od centrum Warszawy, należy koniecznie odwiedzić i poznać jego królewską historię i niepowtarzalny klimat. Klasycystyczny styl autorstwa ulubionego włoskiego architekta króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Dominika Merliniego, urzeka absolutnie wszystkich. Pałac z jedyną w Polsce, okrągłą salą Balową, wysoką na 8,5 m z malowanym nieboskłonem, a salony: Mauretański, Pompejański, Kominkowy, Lustrzany, Polski i Chiński oferują możliwość obcowania z meblami, obrazami i innymi eksponatami.

Wspaniała Oranżeria, pełna roślin, która nieustannie gości ciekawe wystawy współczesnego malarstwa i rzeźby, hotel, w którego historycznych i cichych wnętrzach można naprawdę odpocząć oraz 46 ha park z aż 54 drzewami-zabytkami przyrody, łukiem triumfalnym, ruinami: groty pustelnika, stajni Marconiego, altany chińskiej, muszli koncertowej, to świetna alternatywa na weekendową wycieczkę.

Zespół parkowo-pałacowy jest na co dzień przestrzenią otwartą dla wszystkich. To miejsce wycieczek rowerowych, pikników rodzinnych, szkolnych lekcji przyrody, zabaw grup przedszkolaków a stała 5-kilometrowa ścieżka regularnie gości biegaczy oraz chodziarzy.

Odwiedź nas koniecznie i #poczuj nasza historię!

PAN Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie
ul. Modlińska 105, 05-110 Jabłonna
info@palacjablonna.pan.pl
tel. +48 22 782 44 33
www.palacjablonna.pl