Park Zdrojowy z tężnią solankową

Wszyscy, którzy szukają chwili wytchnienia i odpoczynku od miejskiego zgiełku znajdą ją w Parku Zdrojowym im. Witolda hr. Skórzewskiego w Konstancinie-Jeziornie.

Park Zdrojowy, położony w uzdrowiskowej części miasta, tonie w zieleni kwiatów i drzew. Strudzeni spacerowicze mogą tu przysiąść na stylizowanych ławkach i odpocząć napawając się powietrzem przepełnionym wonią olejków eterycznych. W parku znajdziemy też: tarasy widokowe, drewniane pomosty, amfiteatr, place zabaw, boisko do siatkówki oraz siłownię plenerową. Tutaj odbywają się liczne imprezy plenerowe, m.in. Dni Konstancina (czerwiec), koncerty Letniego Sezonu Artystycznego (od czerwca do września), Jazz Zdrój Festiwal (lipiec) czy Jarmark Bożonarodzeniowy (grudzień).

Największą atrakcją parku jest tężnia solankowa, należąca do spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój. Powietrze wokół tężni, w wyniku parowania solanki, tworzy swoisty mikroklimat zbliżony do klimatu nadmorskiego. Minerały w nim zawarte wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Działają także stymulująco na pracę układu odpornościowego.

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna
ul. Piaseczyńska 77
05-520 Konstancin-Jeziorna
urzad@konstancinjeziorna.pl
tel.: 22 484 23 00 – centrala, 22 484 23 05 – kancelaria
www.teznia.com.pl

Godziny otwarcia tężni (w sezonie): 10.00–20.00 czerwiec–lipiec, 10.00–19.30 sierpień, 10.00–19.00 wrzesień.

Ceny biletów do tężni (w sezonie): 12 zł/os. bilet normalny, 7 zł/os. bilet ulgowy. Szczegóły: www.uzdrowisko-konstancin.pl, www.teznia.com.pl