Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Sp. z o.o.

Podstawowym celem działalności Spółki jest wykonywanie zadań własnych Miasta o charakterze użyteczności publicznej, w celu bieżącego i nieprzerwanego zaspokajania zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej w postaci świadczenia usług w zakresie kultury fizycznej, w tym utrzymania obiektów, urządzeń sportowych i terenów rekreacyjnych oraz zapewnienia modernizacji, rozbudowy i budowy obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Główną działalnością Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim sp. z o.o. jest organizacja wydarzeń sportowych na szczeblu krajowym, regionalnym oraz lokalnym. Zajmujemy się również propagowaniem sportu i rekreacji na wielu płaszczyznach takich jak kreowanie sportu młodzieżowego, inicjowania wydarzeń mających propagować sport, rekreacje i turystykę wśród mieszkańców Miasta i okolic, wspieranie organizacji, stowarzyszeń i klubów kreujących i propagujących sport, rekreacje i turystykę.

Dysponujemy bazą obiektów sportowych, które doskonale sprawdzą się jako miejsce organizacji wydarzeń, inicjatyw mających na celu propagowanie sportu i turystki w regionie: AQUAPARK z lodowiskiem i boiskami wielofunkcyjnymi, dwa stadiony sportowe w tym jeden ze sztuczną nawierzchnią i bieżnią lekkoatletyczną, Miejska Przystań Turystyczna. Ponadto naszym atutem jest zespół posiadający wieloletnie doświadczenie w kreowaniu sportu, turystyki i rekreacji w naszym regionie. Jesteśmy również organizatorami imprez turystyczno-rekreacyjnych takich jak np.: BREVETY ROWEROWE MIŃSKIE 100, 200, 150, 300, wycieczek do atrakcyjnych miejsc na Mazowszu, pikników sportowo rekreacyjnych, wodnych maratonów takich jak AQUATHLON GRAND PRIX POLSKI, Otyliada nocny maraton pływacki, czy triathlon o zasięgi regionalnym i ogólnopolskim. Organizujemy również ferie i wakacje w mieście w formie stacjonarnej, turystycznej z wycieczkami krajoznawczymi, spływami kajakowymi czy do atrakcyjnych miejsc w regionie.

Imprezą sztandarową jest Ogólnopolski Bieg Mazowiecka Piętnastka, Mazowiecka Piątka. Ponadto organizujemy szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej i koszykowej, organizujemy również obozy szkoleniowe dla grup sportowych i rekreacyjnych. W trakcie realizacji pozostaje budowa ściany wspinaczkowej, zewnętrznego wodnego placu zabaw oraz Centrum Sportów Miejskich dedykowane dla miłośników skateparku i flowparku. W przygotowaniu jest przebudowa Stadionu Miejskiego na potrzeby piłki nożnej, tenisa stołowego oraz konferencji, szkoleń jak również fitness i fizjoterapii.

 

Tomasz Płochocki
Prezes Zarządu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Sp. z o.o.
05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Wyszyńskiego 56
mosir@mosir.org.pl, imprezy@mosir.org.pl
+48 25 752 75 13
www.mosir.org.pl
www.facebook.com/MOSiRMM