GMINA MSZCZONÓW

Mszczonów od lat przyciąga nie tylko lokalizacją, ale również bogatą ofertą turystyczną. Dziesiątki tysięcy gości odwiedzają Termy Mszczonów. To jedyny taki obiekt na Mazowszu. W tym roku działalność rozpocznie Park of Poland – największy park wodny w Europie. Powstaje również najgłębszy na świecie, ponad 40-metrowy basen dla nurków.

Na terenie gminy Mszczonów znajdziemy 8 wytyczonych i oznakowanych tras rowerowych, 3 trasy piesze i 2 do biegów narciarskich. Część z nich biegnie przez tereny atrakcyjne przyrodniczo. Jednym z nich jest Rezerwat Grądy Osuchowskie nazywany Dachem Mazowsza lub Małymi Sudetami. Wszystko za sprawą panującego tu mikroklimatu. Historię miasta i gminy Mszczonów poznać można w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej. Zaś w Lutkówce znajduje się XVIII-wieczny kościół.

Sukcesem Mszczonowa jest bez wątpienia sprawne i wizjonerskie zarządzanie oraz lokalizacja. Odległość od Warszawy to zaledwie 40 km. Miasto położone na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych – dróg S8 i DK50 oraz w pobliżu autostrady A2 jest atrakcyjne zarówno dla mieszkańców, jak i dla inwestorów.

Józef Grzegorz Kurek

Burmistrz Mszczonowa

Termy Mszczonów

96-320 Mszczonów, ul. Warszawska 52

+48 46 857 87 81

termy@termy-mszczonow.eu

www.termy-mszczonow.eu