Gmina Nasielsk

Jedna z największych mazowieckich gmin – Nasielsk – to bogata historia sięgająca IX w. odzwierciedlona zarówno w zabytkach, jak i tradycjach kontynuowanych po dziś. Pasjonaci historii mogą tu zobaczyć kościół św. Doroty w Cieksynie pamiętający wojny napoleońskie, lokalne muzeum – Nasielski Dom Edukacji i Historii, czy też wziąć udział w jarmarku albo rekonstrukcji bitwy 1920 r. Obecnych jest tu też wiele historycznych kompleksów pałacowo-dworskich.

Gmina Nasielsk to również malownicze krajobrazy i tereny sprzyjające wycieczkom zarówno leniwym, jak i bardziej wymagającym. Sieć szlaków turystycznych prowadzi brzegiem najczystszej polskiej rzeki Wkry, pagórkowatymi terenami, kwiecistymi równinami czy wyciszającymi lasami. Można tu też odnaleźć unikatowy Szlak Kolorowych Drzew w Cieksynie.

Oferta turystyczna i agroturystyczna pozwala na wiele aktywności takich jak spływy kajakowe na rzece Wkrze, skoki ze spadochronem na lotnisku w Chrcynnie czy terenowa jazda konno. Szukający chwili zwykłego wytchnienia mogą skorzystać z jednego z gospodarstw agroturystycznych.

Po niespełna godzinnej podróży pociągiem z Warszawy, każdy odnajdzie tu coś dla siebie!

Bogdan Ruszkowski

Burmistrz Nasielska

Urząd Miejski w Nasielsku

05-190 Nasielsk, ul. Elektronowa 3

+48 23 69-33-000

um@nasielsk.pl

www.nasielsk.pl