GMINA SZYDŁOWIEC

Unikalne zabytki Szydłowca, położenie miasta w środowisku nieskażonej przyrody, dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna czynią miasto i jego okolice atrakcyjnym miejscem wypoczynku i edukacji historycznej.

Szydłowiec to miasto, któremu jako jednemu z nielicznych w Polsce udało się zachować wiele materialnych świadectw burzliwej historii. Warto się o tym przekonać poznając jedną z piękniejszych renesansowych siedzib magnackich – zamek Szydłowieckich i Radziwiłłów, późnogotycki kościół św. Zygmunta z malowidłami i rzeźbami z najlepszych warsztatów krakowskich, Rynek Wielki z pięknym renesansowym ratuszem czy piękny cmentarz żydowski z ponad 3000 nagrobków.

Ale Szydłowiec to nie tylko historia. To także miejsce zachęcające do wypoczynku. To bliskość lasów, rezerwatów przyrody, możliwość rodzinnych i indywidualnych wycieczek pieszych i rowerowych, grzybobrania i wędkowania oraz okazja do skosztowania tradycyjnej szydłowieckiej kuchni.

Szydłowiec i okolice to miejsce z atmosferą, o którą trudno w wielkomiejskim zgiełku. To miasto, do którego powraca się po wytchnienie i odpoczynek. Serdecznie zapraszam!

Artur Ludew

Burmistrz Szydłowca

Urząd Miejski w Szydłowcu

26-500 Szydłowiec, Rynek Wielki 1

+48 48 617 86 30

urzad@szydlowiec.pl

www.szydlowiec.pl