Gmina Jadów

Miasto i Gmina Jadów to zielony zakątek aglomeracji warszawskiej położony w północno-wschodniej części powiatu wołomińskiego. Jego naturalną granicą od wschodu jest niezwykle urokliwa rzeka Liwiec, stanowiąca nie tylko teren ochrony siedlisk „Ostoja Nadliwiecka” oraz obszar specjalnej ochrony ptaków „Dolina Liwca”, ale będąca również główną atrakcją turystyczną z uwagi na idealne warunki do kajakarstwa.

Najchętniej odwiedzanymi przez turystów miejscowościami są Jadów i Urle. Będąc w Jadowie koniecznie należy spróbować lodów rzemieślniczych, które uchodzą za jedne z najlepszych w kraju. W budynku biblioteki można zobaczyć wystawę dotyczącą historii Jadowa i okolic. W centrum Jadowa znajduje się zabytkowy kościół, na obrzeżach miasteczka zobaczymy cmentarz Osadników Szkockich oraz cmentarz Żydowski.

Latem w Jadowie organizowanych jest szereg imprez plenerowych np. Dni Jadowa, Dzień Szkocki, pokazy kina plenerowego. Z Jadowa do Urli najlepiej podróżować rowerem podziwiając malownicze pola i lasy. Z Urli, w niecałą godzinę, dostaniemy się pociągiem do Warszawy.

Dariusz Stanisław Kokoszka
Burmistrz Miasta i Gminy Jadów

Urząd Miasta i Gminy Jadów
05-280 Jadów, ul. Jana Pawła II 17
gmina@jadow.az.pl
+48 25 675 4044, +48 25 675 4046
www.gmina.jadow.az.pl