Lokalna Organizacja Turystyczna „LOT nad Bugiem”

Lokalna Organizacja Turystyczna “LOT nad Bugiem” to przestrzeń współpracy osób, którym zależy na turystycznym rozwoju Podlasia Nadbużańskiego. W przedsięwzięcie, jakim było utworzenie LOT-u, zostało zaangażowanych wiele podmiotów – przedsiębiorców, samorządów, osób fizycznych oraz organizacji pożytku publicznego łączących różnorodne doświadczenia i interesy, co w efekcie dało możliwość lepszego wykorzystania potencjału regionu. Aktualnie organizacja zrzesza ponad 70 członków prężnie kreujących teren nadbużański jako obszar atrakcyjny turystycznie w Polsce i zagranicą.

Naszym celem jest integracja środowisk lokalnych poprzez nadawanie kierunku działań związanych z turystyką na obszarze Podlasia Nadbużańskiego, tworzenie nowych miejsc atrakcyjnych turystycznie oraz gromadzenie i aktualizowanie informacji o lokalnych atrakcjach i produktach turystycznych.

Podlasie Nadbużańskie to przede wszystkim rzeka Bug, zdrowe powietrze, mnóstwo zieleni, oddalenie terenu od wielkich miast, spokojny, sielankowy krajobraz. Wszystko to sprawia, iż jest to miejsce, gdzie czas płynie niespiesznym rytmem, miejsce, w którym każdy znajdzie wytchnienie od szalonego tempa życia we współczesnym świecie.

Mariusz Stawiecki

Prezes

Lokalna Organizacja Turystyczna „LOT nad Bugiem”

08-220 Sarnaki, ul. Berka Joselewicza 3

lotnadbugiem@gmail.com

www.lotnadbugiem.pl