MAZOWIECKIE STOWARZYSZENIE TURYSTYKI WIEJSKIEJ

Mazowieckie Stowarzyszenie Turystyki Wiejskiej powstało w 1999 r. i zrzesza gospodarstwa zlokalizowane w południowej, zachodniej i północnej części regionu. Serdecznie zapraszamy Państwa na Mazowsze, które jest piękne, przyjazne i bliskie, do gospodarstw agroturystycznych i kwater wiejskich, które pozwolą odpocząć w otoczeniu zieleni, kwiatów, pośród śpiewu ptaków i brzęczenia pszczół, w kontakcie z przyrodą oraz zwierzętami.

Nasze gospodarstwa oferują wygodne warunki pobytu, wspaniałe wiejskie jedzenie, mnóstwo atrakcji i wiele ciekawych form aktywnego spędzania czasu. Każde gospodarstwo agroturystyczne posiada bogatą ofertę potraw domowych wytwarzanych z produktów z własnego gospodarstwa rolnego, pszczelarskiego, sadowniczego. Są miejsca na grillowanie, rozpalenie ogniska, jest możliwość przygotowania własnego chleba i upieczenia go w piecu chlebowym.

Ważnym działaniem części naszych gospodarstw jest edukacja – wycieczki edukacyjne dla dzieci, rodzin i dla seniorów z tematyki pszczelarskiej, rolnej lub związanej z hodowlą zwierząt. Dla zainteresowanych prowadzone są także warsztaty haftu, wyszywania lub tkania.

Witold Sołtys

Prezes

Mazowieckie Stowarzyszenie Turystyki Wiejskiej

02-456 Warszawa, ul. Czereśniowa 98

 +48 604 492 455

witoldsoltys@o2.pl

www.agroturystyka.waw.pl