MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA

Stołeczne Biuro Turystyki, jednostka organizacyjna Miasta Stołecznego Warszawy, promuje polską stolicę wśród turystów, zarówno z kraju, jak i zagranicy, jako miejsce dzielenia się doświadczeniami i odkrywania tego, co nowe, ciekawe i wyjątkowe. Szacunkowa liczba przyjazdów osób odwiedzających miasto w 2017 roku przekroczyła 25 milionów. W dużej mierze to wynik konsekwentnych działań biura i współpracy z interesariuszami rynku turystycznego.

Codzienny dialog z turystami prowadzimy za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnego portalu turystycznego. Stale współpracujemy z zagranicznymi dziennikarzami i influencerami oraz promujemy Warszawę podczas międzynarodowych targów turystycznych. W naszych wydawnictwach rekomendujemy najciekawsze miejsca Warszawy, a w prowadzonych przez nas punktach informacji turystycznej pomagamy odwiedzającym poznać stolicę.

Prowadzimy badania ruchu turystycznego i analizujemy światowe trendy w turystyce, by na ich podstawie określić ścieżkę, którą powinniśmy podążać. Jeszcze silniejsza marka Warszawy w obszarze turystyki wpływa na rozwój miasta, generuje wzrost gospodarczy i nowe miejsca pracy.

Paweł Moras

Dyrektor Stołecznego Biura Turystyki

Stołeczne Biuro Turystyki

00-901 Warszawa, Plac Defilad 1

+48 22 656 64 86

www.warsawtour.pl