Miasto Żyrardów

Żyrardów – miasto słynące z lniarskich tradycji i bogactwa XIX-wiecznych zabytków przemysłu, ma do zaoferowania moc wrażeń nie tylko dla miłośników turystyki industrialnej.

Miejscem pielęgnującym lniarskie tradycje jest Muzeum Lniarstwa, prowadzone przez ludzi z pasją, którzy nie ustają w staraniach, by ta wyjątkowa przestrzeń tętniła życiem i była przyjazna dzieciom. Stąd pomysł stworzenia Industrialnej Zagrody, której mieszkańcami są przesympatyczni milusińscy – wielbłądy, osiołki, renifery czy alpaki.

Z kolei z myślą o miłośnikach przygód, Muzeum Lniarstwa otworzyło także escape room. To jedyny na Mazowszu pokój zagadek w obiekcie kultury, gdzie gracze poznają historię i przemysłowe dziedzictwo miasta.

Wybierając się do Żyrardowa latem, warto zaplanować również pobyt na rozległej plaży Zalewu Żyrardowskiego ze strzeżonym kąpieliskiem, placem zabaw, siłownią zewnętrzną i piaszczystymi boiskami.

Jeśli chcecie zobaczyć jak działała największa niegdyś w Europie fabryka lniarska, zmierzyć się z przygodą, dotknąć historii, wypocząć na piaszczystej plaży – to wszystko tylko w Żyrardowie!

Lucjan Krzysztof Chrzanowski

Prezydent Miasta Żyrardowa

Urząd Miasta Żyrardowa

96-300 Żyrardów, Plac Jana Pawła II 1

+48 46 858 15 00

urzad@zyrardow.pl

www.zyrardow.pl