Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to jeden z najpiękniejszych skansenów w Polsce. Bardzo interesujący jest również usytuowany w centrum Sierpca ratusz oraz Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.

Jako instytucja kultury przede wszystkim chronimy dziedzictwo północno-zachodniego Mazowsza, ale jesteśmy też otwarci na potrzeby naszych gości. Muzealna oferta jest różnorodna i atrakcyjna przez cały rok. Lekcje muzealne, ścieżki przyrodnicze, pokazy dawnych wiejskich zajęć czy warsztaty ginących zawodów od lat cieszą się zainteresowaniem organizatorów i uczestników wycieczek. Czas wiosenno-letni upływa pod znakiem imprez plenerowych przybliżających codzienne życie naszych przodków. Natomiast jesienią i zimą ukazujemy bogatą obrzędowość świąt przypadających w tym okresie.

Muzeum jest przykładem harmonijnego połączenia tradycji z nowoczesnością. Na terenie skansenu funkcjonuje nowoczesne Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne – Hotel Skansen Conference & SPA. Sympozja i szkolenia, na które przyjeżdżają osoby z całego kraju, są doskonałym sposobem promowania dorobku kulturalno-naukowego naszej placówki.

Jan Rzeszotarski

Dyrektor

Muzeum Wsi Mazowieckiej Sierpcu

09-200 Sierpc, ul. Gabriela Narutowicza 64

+48 24 275 28 83, +48 24 275 58 20

skansen@mwmskansen.pl

www.mwmskansen.pl