Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

Jesteśmy po to, żeby rozwijać zainteresowania i dawać radość tworzenia.

Staramy się zaspokajać potrzeby kulturalne zarówno najmłodszych jak i najstarszych mieszkańców Góry Kalwarii oraz bliższych i dalszych okolic. Integrujemy, wsłuchujemy się w oczekiwania i wspieramy oddolne inicjatywy. Stwarzamy możliwość samorealizacji w różnych dziedzinach edukacji kulturalnej, takich jak: plastyka, muzyka, śpiew, teatr, fotografia, modelarnia.

Organizujemy szereg imprez kulturalnych, m.in. Święto Góry Kalwarii, koncerty symfoniczne „Classica Calvaria”, spektakle, koncerty muzyki rozrywkowej i stand-up’y. W swoich działaniach często odwołujemy się do historii i bogatego dziedzictwa kulturalnego regionu – gmina Góra Kalwaria jest położona na Urzeczu, niedawno odkrytym podwarszawskim mikroregionie etnograficznym, w jej granicach mieści się również Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, którym dysponuje Ośrodek Kultury.

Każdego roku odbywają się tu wydarzenia o zasięgu ogólnokrajowym. W maju zapraszamy na Turniej Rycerski i Weekend Dobrego Piwa, w sierpniu na JazZamek Czersk i Noc Spadających Gwiazd, a w październiku na inspirowaną słowiańskimi dziadami Noc Grozy ale i na Szwedów na zamku, cykliczne wydarzenia Historia i Musica Viva.

Działamy cały rok, z krótkimi przerwami na święta.

Serdecznie zapraszamy do współpracy

Dariusz Falana
Dyrektor

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii
Por. J. Białka 9, 05-530 Góra Kalwaria
+48 503 928 337
biuro@kulturagk.pl
www.kulturagk.pl
www.facebook.com/osrodek.gorakalwaria