Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie, Polska Akademia Nauk

Unikatowy XVIII-wieczny Pałac w Jabłonnie wraz z otaczającym parkiem, znajdujące się tylko 20 kilometrów od centrum Warszawy, należy koniecznie odwiedzić i poznać ich niepowtarzalny klimat i królewską historię.

Klasycystyczny styl autorstwa Dominika Merliniego urzeka wszystkich. Pałac może poszczycić się jedyną w Polsce okrągłą Salą Balową z malowanym nieboskłonem o imponującej wysokości 8,5 m. Z kolei salony: Mauretański, Pompejański, Kominkowy, Lustrzany, Polski i Chiński zachwycają wyjątkowym wyposażeniem, którego część pochodzi z końca XVIII w. i I poł. XIX w.

Wspaniała Oranżeria z wystawami współczesnego malarstwa i rzeźby, hotel o historycznych wnętrzach oraz 46-hektrowy park z 54 zabytkami przyrody, łukiem triumfalnym oraz ruinami: groty pustelnika, stajni Marconiego, altany chińskiej, muszli koncertowej – to świetny pomysł na weekendowy pobyt.

Zespół jest przestrzenią otwartą dla wszystkich. To cel wycieczek rowerowych, miejsce pikników rodzinnych, szkolnych lekcji przyrody, zabaw grup przedszkolnych. To także miejsce otwartych koncertów muzycznych oraz doskonała baza dla firm i instytucji do organizacji konferencji, sympozjów i szkoleń.

Katarzyna Molęda

Dyrektor

Polska Akademia Nauk Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie

05-110 Jabłonna, ul. Modlińska 105

+48 22 782 44 33

info@palacjablonna.pan.pl

www.palacjablonna.pl