Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna

Ze względu na swoją atrakcyjność Płock od dawna jest bezpośrednim lub pośrednim celem licznych indywidualnych i grupowych wycieczek turystów z kraju i zagranicy. Do spędzenia czasu w Płocku zachęca niezrównane położenie miasta na najwyższej w Polsce skarpie rzecznej, z której rozciąga się fantastyczny widok na rozlewającą się po horyzont szeroką wstęgę Wisły.

Rzesze turystów przyciąga szczególnie zespół historycznych budowli na Wzgórzu Tumskim z sarkofagiem władców Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego w bazylice katedralnej, a także muzea, takie jak: Muzeum Diecezjalne z zachwycającym skarbcem, czy posiadające największe w kraju zbiory sztuki secesyjnej Muzeum Mazowieckie.

Jako Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna podejmujemy działania promujące pozytywny i atrakcyjny wizerunek turystyczny Płocka i regionu płockiego. Zajmujemy się również edukacją krajoznawczą i historyczną. Nieprzerwanie od 2011 roku, w ramach projektu „Odkryj z nami Płock” bezpłatnie oprowadzamy chętnych po największych atrakcjach miasta. W zabytkowym Domu Darmstadt prowadzimy Centrum Informacji Turystycznej. Zapraszamy do Płocka!

Iwona Krajewska

Prezes Zarządu

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna

09-400 Płock, Stary Rynek 8

+48 24 364 99 90

biuro@turystykaplock.eu

www.turystykaplock.eu