PTTK ODDZIAŁ „MAZOWSZE”

Oddział PTTK „Mazowsze” został założony w 1968 r. To jeden z największych w Polsce oddziałów zrzeszających ok. 1000 członków działających w 21 kołach i klubach turystyki kwalifikowanej – górskich, pieszych, rowerowych, kajakowych, narciarskich, przyrodniczych, nurkowych, a także przewodników i pilotów wycieczek.

Oddział może się pochwalić bogatym dorobkiem ponad 50-letniej działalności. To wiele tysięcy zorganizowanych wycieczek i imprez, kilkutysięczna rzesza turystów corocznie uczestniczących w wycieczkach. Wielu z nich to stali klienci, którzy zwiedzają Polskę i Europę.

Nasza główna specjalizacja krajowa to Mazowsze. W programach są obiekty, które dla turysty indywidualnego są słabo dostępne np. obiekty sakralne, małe muzea lokalne z ciekawymi zbiorami np. muzeum guzikarstwa, muzeum gwizdka, zakłady przemysłowe i browary.

Główny kierunek wycieczek zagranicznych to „Kresy”. Pokazujemy zabytki i miejsca związane z polską historią, spotykamy się ze środowiskami Polaków żyjącymi do dziś na dawnych Kresach – na Białorusi, Ukrainie Litwie, Łotwie, Estonii oraz w Rumunii.

Mieczysław Żochowski

Prezes

PTTK Oddział „Mazowsze”

00-075 Warszawa, ul. Senatorska 11

+48 22 629 39 47, +48 22 627 13 37

mazowsze@pttk.com.pl

info@pttk.com.pl

www.pttk.com.pl