Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”

„Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu” składa się z 25 gmin przynależących do czterech powiatów. Część ze zrzeszonych gmin należy do województwa podlaskiego, część do mazowieckiego. Wspólnym mianownikiem jest rzeka Bug, która łączy oba województwa.

LGD działa w ramach unijnego programu Leader. Zajmuje się promocją obszaru Doliny Bugu jako miejsca do inwestowania, wypoczynku oraz zamieszkania. Pełni rolę instytucji administrującej podział środków pochodzących z programu PROW, EFS i EFRR. Realizuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, aktywizuje i integruje mieszkańców, prowadzi doradztwo, organizuje szkolenia oraz przeprowadza konsultacje społeczne mające na celu efektywne wykorzystanie środków z programu.

Obszar działania LGD jest przyjazny dla turystów. To Podlasie Nadbużańskie, perła polskiej przyrody, najpiękniejsze w kraju malownicze krajobrazy, rzeka Bug, naturalne środowisko, najczystsze powietrze „Zielonych Płuc Polski”, cenne kompleksy leśne, unikalna flora i fauna. To niezaprzeczalne skarby regionu, które są niezwykle atrakcyjne o każdej porze roku. To tygiel kulturowy i religijny, niezliczone ścieżki przyrodnicze, szlaki turystyczne rowerowe i kajakowe oraz zabytki.

Agnieszka Wojtkowska

Prezes Zarządu

Stowarzyszenie ,,Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”

17-312 Drohiczyn, ul. Warszawska 51/7

+48 797 091 197

biuro@tygieldolinybugu.pl

www.tygieldolinybugu.pl