Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa

Warka, to miasto, które piwem płynie, ale jabłkiem stoi. Tu, w sercu największego sadu Europy powstał Warecki Szlak Jabłkowy. Prowadzi on od niewielkich gospodarstw rodzinnych, przez historię sadownictwa, aż po nowoczesne systemy produkcji i dystrybucji owoców. To sieć kilkunastu podmiotów, właścicieli których połączyła pasja tej ziemi – jabłko.

Warecki Szlak Jabłkowy to trasa turystyczna, wiodąca wśród pięknych i dorodnych sadów jabłoniowych, łącząca gospodarstwa produkcyjne oraz agroturystyczne, restauracje, browary, hotele, miejsca organizujące warsztaty i wycieczki dla dzieci.

Na szlaku dowiemy się, gdzie znajdowała się kolebka mazowieckiego sadownictwa, poznamy pracę sadownika, weźmiemy udział w zbiorach owoców, zobaczymy jak nowocześnie sortuje się i przechowuje jabłka oraz spróbujemy lokalnych smakołyków z jabłkami ze specjalnego menu „Jabłka na Widelcu”.

Warecki Szlak Jabłkowy to doskonała propozycja turystyczna dla wycieczek szkolnych, rodzin z dziećmi oraz smakoszy dań lokalnych. Ale jest to również świetny cel wypraw dla grup szukających pomysłu na wspólną przygodę połączoną z rekreacją i lokalnym piwnym obliczem Warki.

Dorota Lenarczyk

Koordynatorka Szlaku Jabłkowego

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa

05-660 Warka, ul. Gośniewska 46

+48 504 671 770

warka@stowarzyszeniewarka.pl

www.jablkowa.warka.pl