PARK OF POLAND – SUNTAGO WODNY ŚWIAT

Park Suntago Wodny Świat to tropikalny klimat dla dzieci i dorosłych, temperatura 32 st. C, 740 prawdziwych palm, kilka tysięcy kwiatów, 5500 m2 basenów, 75.000 m2 atrakcji pod dachem, 4 strefy tematyczne: Jamango, Relax, SPA & Wellness, Saunaria oraz kilka restauracji i barów. W tym samym czasie relaksowi może się tutaj oddać aż 10.000 osób. Ten wspaniały obiekt otwarty w lutym 2020 roku (po lockdownie 28 maja 2021) z pewnością stanie się jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Mazowsza, przyciągających gości zarówno z kraju jak i zagranicy.

Park of Poland

Park Suntago Wodny Świat to największy zadaszony park wodny w Europie i pierwszy tego typu, tak spektakularny obiekt w Polsce.

Przy projektowaniu obiektu wykorzystano najnowszą wiedzę i najlepsze doświadczenia w tej dziedzinie. Dzięki temu park spełnia zarówno funkcję relaksacyjno-zdrowotną, umożliwiając gościom kąpiele w basenach termalnych, sesje w saunach tematycznych, ofertę SPA & Wellness, jak i rozrywkową.

Dla osób szukających niezapomnianych wrażeń stworzono największą strefę zadaszonych zjeżdżalni wodnych w Europie z których największa ma ponad 30 metrów wysokości i ponad 300 metrów długości, basen z falą, rwącą rzekę czy rzekę przygód.

Obiekt zamiast wyjazdu na wakacje za granicę umożliwia spędzenie urlopu w Polsce w tropikalnym klimacie 32 stopni Celsjusza, w otoczeniu ponad 740 prawdziwych palm przywiezionych z różnych zakątków świata oraz kilku tysięcy kwiatów.

Park of Poland i Suntago Wodny Świat to miejsce dla wielbicieli tropikalnego klimatu, zarówno na kilka godzin, jak i na kilka dni. Dla tej grupy przeznaczona będzie wygodna baza noclegowa Suntago Village. Do dyspozycji gości przygotowane są 92 w pełni wyposażone, nowoczesne domki modułowe ze strefami zabaw dla dzieci, przestrzenią do grillowania oraz recepcją z mini delikatesami.

Suntago Wodny Świat podzielony jest na trzy strefy tematyczne: dostępną dla wszystkich bez względu na ograniczenia wiekowe Jamango oraz Saunaria i Relax do których wstęp mają wyłącznie osoby powyżej 16 roku życia. Wewnątrz tej ostatniej znajduje się także Wellness & SPA.

Park of Poland

JAMANGO

Wodna dżungla z masą atrakcji na światowym poziomie, 4000 leżaków w otoczeniu prawdziwych palm, 32 zjeżdżalnie, w tym jedna z najdłuższych w Europie, dzięki której goście Suntago będą mieli wrażenie jakby sunęli z wysokości Wieży Eiffla! Na zjeżdżalni o nazwie Green Mamba na pontonie może mknąć jednocześnie do 4 osób. Krótka, ale zawrotnie szybka jest Jaw Drop, w której mamy „tylko” 55 metrów niemal pionowego zjazdu. W Jamango są też takie atrakcje, jak Tiger’s Race czy aż 8 osobowa Rainbow Race, na której możemy się ścigać z rodziną i przyjaciółmi, zjeżdżając po równoległych torach. Dla najmłodszych mamy także mniejsze zjeżdżalnie, jak startującą z wysokości 6 metrów Unicorn Cloud czy wodny plac zabaw Pirates Playground. Dla najmłodszych dostępny w strefie jest mini wodny plac zabaw.
Jamango to również basen ze sztucznie generowaną falą. Dzięki różnej sile i prędkości fal goście Suntago mogą liczyć na inne doznania.

Kochający adrenalinę znajdą w Jamango rwącą rzekę i rzekę przygód. Gościom, którzy chcą praktykować surfing zadedykowano maszynę double surf-air z instruktorem.

W strefie znajduje się także zewnętrzny i wewnętrzny basen termalny z barem. W tej części parku do dyspozycji gości będą dwie restauracje oraz bary: Poleczka z kuchnią polską, Va Bene z daniami włoskimi, a także Pirat Snack Bar oraz Juice Bar dla najmłodszych.

Park of Poland

RELAX

To idealne miejsce do regeneracji i wypoczynku w otoczeniu palm sprowadzonych z Kostaryki, Malezji i Florydy. W zewnętrznym i wewnętrznym basenie z wodami termalnymi i czekają na gości jacuzzi, hydromasaże oraz dwa bary osadzone w basenie.

W strefie Relax znajdziemy również basen Dead Sea z bogatą w minerały wodą solankową, która wpływa korzystnie na układ krwionośny oraz regeneruje skórę. Jest tutaj również basen siarkowy, czyli idealny wybór dla osób borykających się z problemami reumatoidalnymi i stawowymi. Dobroczynne działanie tej naturalnej wody sprzyja też regeneracji i wzmocnieniu odporności. Relax to także basen floatingowy, łaźnia parowa i liczne łóżka do masażu.

Strefa Relax oferuję kuchnię amerykańską w restauracji Arizona Steak & Burger, kuchnię japońską w Nori Sushi Bar oraz dla najbardziej wymagających restaurację a-la carte PORTADA.

Park of Poland

SPA & WELLNESS

Wewnątrz strefy Relax goście mają również możliwość skorzystania z zabiegów kosmetycznych i masaży dostępnych po uprzedniej rezerwacji. Proponujemy indywidualnie dopasowane zabiegi na ciało i twarz bazujące na renomowanych firmach kosmetycznych – polskiej marki Ziaja PRO, szwajcarskiej Selvert oraz włoskiej Diego Della Palma.

Wśród bogatej oferty znaleźć można wiele masaży i rytuałów, takich jak filipiński masaż muszlami, koreańskimi kulkami, hawajskimi kamieniami czy turecki rytuał hammam. Tylko tu można poczuć pełnię relaksu podczas autorskiego masażu Suntago. Wytchnienie i odpowiednią pielęgnację gwarantują zabiegi na twarz i ciało, jak infuzja tlenowa czy dermabrazja wodna. Nie brakuje też klasyków, jak manicure i pedicure.

SAUNARIA

W tej części parku znajdziemy 10 różnych saun i łaźni oraz 2 baseny witalne. Valhalla, czyli klasyczna, drewniana sauna z wystrojem, który przenosi do świata wikingów, sauna Rajska Plaża w kształcie malediwskiego domku oraz Wioska Egipska, składająca się z pięciu różnych saun dopasowanych do bardzo szerokich oczekiwań gości. To tylko niektóre z atrakcji. Sauny fińskie oferują wyższe temperatury, dwie sauny bio charakteryzują się niższą temperaturą i wyższą wilgotnością, a także sauna infrared, gdzie temperatura nie jest zbyt wysoka, ale promienie podczerwone wnikają w ciało i bezpośrednio oddziałują na organizm. Jest też wyjątkowa sauna inhalacyjna, której wystrój przenosi na łono polskiego lasu, a odpowiednia temperatura, wysoka wilgotność oraz olejki eteryczne sprzyjają oczyszczaniu dróg oddechowych oraz uwalniają od stresu. Co więcej, liczne seanse prowadzone przez profesjonalnych sauna masterów sprawią, że korzystanie z Saunariów przyniesie maksimum korzyści zdrowotnych i relaksacyjnych.

Z wymienionymi saunami idealnie współgra Mont Blanc, czyli miejsce z temperaturą -12°C, gdzie można się natrzeć naturalnym śniegiem. Następnie można przejść do Koreańskiej Sali Wypoczynku, gdzie aromaterapia i kojąca muzyka wyciszą emocje i wprowadzą w stan medytacji. Warto też odwiedzić grotę solną, gdzie panuje mikroklimat zbliżony do nadmorskiego. Bloki solne oraz granulowana sól na podłodze groty, dzięki podgrzewaniu i wentylacji nasycają powietrze pierwiastkami, wpływającymi korzystnie na układ oddechowy, nerwowy i krążenia.

Uwagę gości przykuwa też spektakularny prysznic Calla shower w kształcie olbrzymiej lilii z wodą o temperaturze 16 stopni.

Strefy Relax, Saunaria oraz Wellness & SPA dla komfortu użytkowników dostępne są dla gości powyżej 16 roku życia. Strefa Saunaria jest strefą „textil free”.

SUNTAGO VILLAGE

Suntago Village to miejsce dla gości, którzy chcą dłużej cieszyć się wakacyjną atmosferą. Na początek dostępne są 92 w pełni wyposażone domki typu bungalow. Każdy o powierzchni 32 m², ale możliwe jest połączenie ze sobą dwóch domków, co daje przestrzeń dla ośmiu osób.
W sercu Suntago Village znajduje się SunHub – recepcja z mini delikatesami dostępna przez 24 godziny na dobę. Samoobsługowa strefa grillowa i plac zabaw dostarczą dodatkowych atrakcji po rozrywce w Suntago, do którego goście dostaną się bezpłatnym eco busem.

SALA KONFERENCYJNA

Na terenie parku zlokalizowana jest również sala konferencyjna o powierzchni 550 m² dająca możliwość zorganizowania konferencji lub biznesowych spotkań w tropikalnej atmosferze.

PARKING

Z myślą o zmotoryzowanych gościach przygotowano 2.500 bezpłatnych miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 19 miejsc dla autobusów. Dla gości Suntago Village oddzielny parking dostępny jest przez całą dobę.

Jacek Kwiatkowski

Park of Poland