CIECHANOWSKI PARK NAUKI TORUS WŚRÓD „CUDÓW POLSKI 2023”

Wakacyjny plebiscyt magazynu National Geographic Traveler „Cuda Polski 2023” rozstrzygnięty. Laureatów z każdego województwa wyłonili czytelnicy w głosowaniu internetowym. Spośród 3 kandydatów z Mazowsza pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł jednego z cudów Polski zdobył Park Nauki Torus w Ciechanowie. Gratulujemy!

Park Nauki Torus jest również zdobywcą tytułu Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego 2022 roku. Czytaj więcej o tym niesamowitym obiekcie: https://www.mrot.pl/najlepsze-produkty-turystyczne-2022/park-nauki-torus-w-ciechanowie-futurystyczna-oponka-i-kuchnia-molekularna/.

W wakacyjnym plebiscycie Travelera „Cuda Polski 2023” czytelnicy serwisu i magazynu przez niespełna miesiąc mogli oddawać swoje głosy za pośrednictwem strony cudapolski.national-geographic.pl, tym samym wspierając lokalny sektor turystyki.

Do ostatniej chwili o miano „nowego cudu” walczyło aż 48 najpiękniejszych, niebanalnych i często mało znanych miejsc z całego kraju. We wtorek, 18 lipca poznaliśmy szczegółowe wyniki tegorocznej edycji konkursu, a tym samym 16 laureatów z każdego województwa.

– Jestem przekonany, że ogromna popularność plebiscytu przygotowanego przez redakcję magazynu National Geographic Traveler i serwisu National-Geographic.pl we współpracy z 16 regionami Polski sprawi, że nowe Cuda Polski znajdą się na tegorocznej mapie wakacyjnych planów Polek i Polaków. W plebiscycie wzięła udział niebagatelna liczba ponad 123 tys. głosujących. W przypadku niektórych regionów walka o głosy trwała do ostatniej godziny. Dziś już wszystko jasne – z przyjemnością i dumą prezentujemy 16 miejsc, które zdobyło tytuły nowych Cudów Polski – zaznacza Łukasz Załuski, redaktor naczelny National Geographic i National Geographic Traveler.

Poniżej pełna lista zwycięzców plebiscytu „Cuda Polski 2023”:
Dolnośląskie – Miasto Bardo;
Kujawsko-pomorskie – Wyspa Młyńska z Młynami Rothera;
Lubelskie – Włodawa;
Lubuskie – Park Książęcy Zatonie;
Łódzkie – Monopolis;
Małopolskie – Pustynia Błędowska;
Mazowieckie – Park Nauki Torus w Ciechanowie;
Opolskie – Twierdza Nysa;
Podkarpackie – Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce;
Podlaskie – Odkrywkowa Kopalnia Kredy w Mielniku;
Pomorskie – Zagroda Inicjatyw Twórczych Swołowo;
Śląskie – Żelazny Szlak Rowerowy;
Świętokrzyskie – Geopark Świętokrzyski;
Warmińsko-Mazurskie – Gołdap;
Wielkopolskie – Antidotum Airshow Leszno;
Zachodniopomorskie – Ogrody Hortulus w Dobrzycy.

Źródło: National Geographic Traveler Poland / Zdjęcia: UM Ciechanów / Kolaż National-Geographic.pl: Fot. Shaiith/Getty Images