• kondolencje
  • kondolencje 2

WYDAWNICTWA

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna publikuje materiały promujące ofertę turystyczną i kulturalną regionu. Nasze publikacje dostępne są w certyfikowanych punktach informacji turystycznej na terenie województwa mazowieckiego.

Okladka SKM


Szlak Książąt Mazowieckich

 

Szlak Książąt Mazowieckich został podzielony na sześć tras turystycznych. Pierwsza to wycieczka po założonej przez wnuka Konrada Mazowieckiego Warszawie, gdzie pozostało wiele widocznych do dziś śladów średniowiecznych władców, a także miejsc, które istnieją już tylko w legendach, jak dworek myśliwski w Jazdowie czy chatka trzech pustelników. Kolejne trasy wiodą tropem wybranych książąt. Są to: Trasa Konrada Mazowieckiego (część zachodnia i wschodnia), Trasa księżnej Anny i ostatnich książąt mazowieckich, Trasa księcia Janusza oraz Trasa Siemowitów.

 


 

Okladka SCH


Szlak Chopinowski

 

Szlak Chopinowski składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to wycieczka po Warszawie, w której Fryderyk Chopin mieszkał, kształcił się i koncertował przez pierwszych 20 lat życia. Część druga wiedzie śladami Chopina przez Mazowsze. Prowadzi m.in. do Żelazowej Woli, gdzie się urodził; Brochowa – parafii Chopinów, miejsca ślubu rodziców i chrztu Fryderyka; dworków, które na początku XIX w. były zamieszkane przez rodziny zaprzyjaźnione z Chopinami, gdzie młody Fryderyk spędzał wakacje – wypoczywał, ale też udzielał lekcji gry na fortepianie.

 


 

Okladka SBWSzlak Bitwy Warszawskiej 1920

 

Szlak Bitwy Warszawskiej łączy 11 miejscowości na Mazowszu. Prowadzi przez stolicę, o którą w 1920 r. toczyła się batalia oraz przez miejsca ważne pod względem strategicznym, w których rozgrywały się najważniejsze wydarzenia związane z walkami o Warszawę. Kolejnymi ważnymi punktami na szlaku są zatem: Ossów, Radzymin, twierdza Modlin, Zakroczym, Płock, Borkowo, Serock, Wyszków, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

 


 

ARCHIWALNE

 


 

folder SZLAK CHOPINOWSKI

folder SZLAK CUDU NA WISŁĄ

folder SZLAK KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH

FOLDER Odkryj Mazowsze cz.1 wer.polska

FOLDER Odkryj Mazowsze cz.2 wer.polska

FOLDER Odkryj Mazowsze cz.1 wer.angielska

FOLDER Odkryj Mazowsze cz.2  wer.angielska

FOLDER Odkryj Mazowsze cz.1 wer.niemiecka

FOLDER Odkryj Mazowsze cz.2 wer.niemiecka

FOLDER Odkryj Mazowsze cz.1 wer.rosyjska

FOLDER Odkryj Mazowsze cz.2 wer.rosyjska