KAMPEREM PO MAZOWSZU

Ruszamy z naszą kolejną wakacyjną akcją promocyjną #KamperemPoMazowszu, która obejmie swoim zasięgiem ponad 40 atrakcji turystycznych i wydarzeń na Mazowszu na trasie liczącej kilka tysięcy kilometrów.

Wakacyjne relacje z naszych wojaży będą na bieżąco pojawiały się w naszych mediach społecznościowych www.Facebook.com/ModaNaMazowsze, abyście wiedzieli gdzie najlepiej wybrać się kamperem lub z przyczepą i czego realnie możecie spodziewać się na miejscu.

W okresie ciągłego zagrożenia pandemią Covid-19 kampery cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, dzięki swej mobilności i możliwościom zapewnienia bezpiecznej podróży i noclegu, poza zatłoczonymi kurortami. Pokazanie takich kameralnych miejsc na Mazowszu i promocja spędzania urlopu w Polsce to jeden z celów przedsięwzięcia.

Dodatkowo w ramach akcji będą gromadzone materiały do pierwszego na Mazowszu przewodnika caravaningowego. Odwiedzenie campingów, pól dla kamperów i zebranie informacji o dostępnej tam ofercie i infrastrukturze będzie swoistą diagnozą i punktem wyjścia do opracowania mazowieckiego turystycznego produktu caravaningowego.

Partnerami akcji są nowi członkowie MROT:
– Wypożyczalnia kamperów KoKo Kamper (https://kokokamper.pl/)
– Warszawskie Centrum Caravaningu – Szerokiej Drogi (https://szerokiejdrogi.com/)

Na wakacyjnej trasie wyprawy podczas kolejnych tygodni eskapady znajdą się m.in. następujące miejsca i imprezy:

TYDZIEŃ 1

Zamek Liw i Węgrów, Dwór Mościbrody i Siedlce, Farma Iluzji, Jeruzal i gmina Mrozy, Winnica Dwórzno – Wino i Oliwa, Targi Misja Kampinos,

TYDZIEŃ 2

Warka – Muzeum Pułaskiego i rzeka Pilica, Kozienice – Puszcza Kozienicka i Królewskie Źródła, Radom – Muzeum Wsi Radomskiej i Muzeum Malczewskiego, Szydłowiec – Zamek, Kościół, Ratusz, Pojezierze Gostynińskie – Gostynin i Zalew Włocławski,

TYDZIEŃ 3

Żelazowa Wola, Brochów, Sanniki, Skansen w Wiączeminie, Płock, Muzeum Wsi mazowieckiej w Sierpcu, Wyszogród, Czerwińsk, 700-lecie Warki i spływ kajakowy, Żyrardów,

TYDZIEŃ 4

Ciechanów – Zamek, Torus i Opinogóra, Kadzidło i Wach, Pułtusk i Zamek w Pułtusku, Zalew Zegrzyński.

W każdym z wizytowanych miejsc wszystkim odwiedzającym nas udostępniamy mapy i przewodniki po Mazowszu oraz magazyn Moda na Mazowsze. Całość akcji jest przygotowana i realizowana przez zespół MROT z pomocą partnerów.

Na naszej trasie korzystamy z ekskluzywnego i funkcjonalnego kampera PILOTE G740FGJ

To kamper skierowany do klientów najbardziej wymagających, którzy cenią sobie najwyższą jakość i komfort. Pojazdy campingowe klasy A to pojazdy projektowane od podstaw, dzięki czemu możliwe jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni. W zintegrowanych pojazdach zabudowa połączona jest z szoferką, a pojazd tworzy jednolitą bryłę, dzięki czemu uzyskujemy znacznie więcej miejsca niż w przypadku pojazdów półzintegrowanych.

Kamper zaprojektowany dla 4 osób z dwoma pojedynczymi łóżkami z możliwością połączenia, znajdującymi się w tylnej części oraz dużym opuszczanym łóżkiem w szoferce, które po rozłożeniu nie zabiera nam możliwości swobodnego korzystania z salonu.
Salon z dwiema kanapami ustawionymi naprzeciw siebie, z dużymi oknami i panoramicznym i szyberdachem, zapewniającymi jasne i przewiewne wnętrze. Kuchnia jest stylowa i praktyczna, z blatem w kształcie litery L, ze zlewem i trzy-palnikową płytą grzejną umieszczoną naprzeciwko pojemnej lodówki. Model G740FGJ jest wyposażony w wygodny prysznic, oddzielony od łazienki. Przesuwne ścianki działowe odgradzają go od sypialni i salonu, zapewniając prywatną przestrzeń. Pod łóżkami znajduje się obszerny schowek, do którego można wejść z obu stron. Jego stylowe detale i wysokiej jakości wyposażenie sprawiają, że jest to idealny towarzysz podróży na krótkie wypady lub dłuższe wycieczki, niezależnie od pory roku.

Podstawowe dane techniczne pojazdu
Typ: kamper zintegrowany
Długość: 7,49 m, a z rozłożonym bagażnikiem 8,35 m
Wysokość: 3,20 m (z klimatyzacją)
Szerokość: 2,80 m
Miejsca siedzące: 4
Miejsca do spania: 4+2
DMC: 3.5 t (prawo jazdy kat. B)
Silnik: Fiat 2.3 l 140 KM
Skrzynia biegów: manualna

Sesja zdjęciowa na starcie – fot. Marta Wasilewska

Glaleria zdjęć z trasy akcji Kamperem po Mazowszu

Zdjęcia z akcji #KamperemPoMazowszu mają przede wszystkim promować atrakcje turystyczne regionu i były wykonywane także w miejscach na co dzień dla kamperów niedostępnych. Informacje na temat bazy turystyki caravaningowej na Mazowszu są obecnie zbierane, a po uporządkowaniu materiałów zostaną opublikowane w formie przewodnika oraz na stronie www.modanamazowsze.pl